Malatya Büyükşehir Belediyesi


malatya buyuksehir belediyesi
malatya buyuksehir belediyesi

Malatya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları: Şüphesiz ki ülkemizin doğu bölgesinin en önemli kentlerinin başında gelen illerinden biri olan Malatya kendini pek çok alanda  geliştirebilmiştir. Şehir Hititler tarafından kurulmuş olup tarih boyunca birbirinden farklı ve aralarında bağ bulunmayan pek çok millet tarafından ziyaret edilmekle kalmayıp pek çok ayrı millete de ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Ayrıca şehrin sahip olduğu zengin kültür mozaiği pek çok kişi tarafından hayranlıkla izlenmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Adresi

Bu mozaiğin farkına varmak için etrafa dikkatli bakmak gerekmemektedir sadece sokakta yürümeniz bile yeterlidir. Malatya genel olarak gelirini  kayısı ile elde etmektedir. Gerek kuru gerek ise yaş kayısı dünyanın neredeyse tamamına Malatya yöremizden ihraç edilmektedir. Ve şehrin sahip olduğu antik kalıntılar ve müzeler pek çok kişi tarafından hayranlıkla seyredilmektedir. Şehrin en sahip olduğu en önemli siyasi etken 2.ordunun Malatya da bulunmasıdır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Telefonu

Ayrıca şehrin suyundan mıdır havasından mıdır bilinmez ama şehirden tarih boyunca sürekli önemli kişiler yetişmiştir. Bunlara örnek vermek gerekir ise Turgut ÖZAL ve İsmet İNÖNÜ Malatyalıdır. Sadece politika adamları değil günümüzde pek çok sanatçı da Malatyalıdır. Bu ünlülere örnek olarak en büyüğü kemal SUNAL’ dır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Şehrin sahip olduğu doğal güzellikler şehre bambaşka bir atmosfer katmaktadır. Ayrıca sıcakkanlı insanı hangi yöreden olursanız olun kesinlikle son derece hürmetli ve sevgi dolu davranmaktadır. Kısacası Malatya kesinlikle ziyaret edilmesi gereken şehirlerden biridir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*