Konya Valiliği


konya valiligi
konya valiligi

Konya Valiliği Protokol Listesi: ”Ne olursan ol gel” diyen Mevlana’nın şehri Konya’ya adım atar atmaz içinizde bir manevi huzur duyacaksınız. Konya’ya Şeb-i Arus zamanı gidilmesi, gezinize lezzet katacaktır. Dünyaca ün yapmış olan Mevlana Hazretleri’nin türbesi mutlaka ziyaret edilmelidir. Birbirinden güzel tarihi mekânları ile Konya, ruhunuzu alıp eski zamanlara götürecek ve muhteşem zaman geçireceksiniz. Her yıl 17 Aralık tarihinde yapılan Şeb-i Arus şenlikleri, semazen gösterileri ile oldukça duygulu zamanlar geçirmenizi sağlamaktadır.

Konya Valiliği Duyuruları

Konya hem maneviyatı hem de modernliği bünyesinde taşıyan bir şehirdir. Pozitif bir enerji kaplar ruhunuzu, sanki tüm kötülükler uzaktır sizden artık. Konya çok eski bir tarihe sahiptir. Konya’da ki Alâeddin tepesi gezilmek istenen yerlerdendir. Dünyanın ilk yığma tepesidir ve çok büyüktür. Tepe öyle büyüktür ki, Cami’den türbeye; düğün salonundan çay bahçelerine birçok mekan yer almaktadır.

Konya Valiliği Adresi

Beyşehir de yer alan Fasıllar Köyü Atlıkaya kabartması da oldukça meşhurdur. Yerden on metre yukarıda ki bir kayanın üzerine oyulmuş 1,85 metre boyunda bir at kabartmasıdır. Ayrıca Beyşehir, gölüyle, kordonuyla, gün batımı ile üniversitesiyle görülme si gereken yerlerdendir.Seydişehir ilçesinde yer alan Sofuhane Camisi de eski tarihlerden günümüze kalan miraslardan biridir.

Konya Valiliği Telefonu

Tahir ile Zühre Türbesi de ziyaretçilerin efsanesi ile büyülendiği bir yerdir. İplikçi camii, Mevlana Müzesi de gezilecek Konya ile özdeşleşen yerlerdir.  Konya denilince akla etli ekmek gelmektedir. Konya’nın meşhur etli ekmeğinin lezzetine tadına bakıp, Seb-i Arus törenlerini izleyip, tarihi mekanları görmeden geri dönüş yapmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*