Kocaeli Valiliği


kocaeli valiligi
kocaeli valiligi

Kocaeli Valiliği Protokol Listesi: Kocaeli, İstanbul’a yakınlığı ile son dönemlerde sanayisinden mimarisine kadar modern bir şehir halini aldı. Gerek üniversitesi gerekse İstanbul’a yakınlığı ve ulaşım kolaylığı sayesinde en çok tercih edilen illerimizden bir tanesi oldu. Marmara bölgesinin kuzeydoğu kesiminde yer almakta olan Kocaeli ilimiz, milattan öncesinden günümüze kadar çeşitli medeniyetlere de ev sahipliği yapmıştır. Önemli bir kültür, ticaret ve jeopolitik köprü olarak tarihte yer almıştır.

Kocaeli Valiliği Duyuruları

Kocaeli’nin merkezi İzmit’tir. Merkez olması sebebiyle sanayinin en yoğun olarak bulunduğu yerdir.Kocaeli’nde görülebilecek doğa güzelliklerinden biri Kuzu Yaylası’dır. Çam, kayın ve ıhlamur ağaçlarının gölgesini hissedebileceğiniz nadide yerlerden biridir Kuzu Yaylası. Türkiye’nin en lezzetli alabalığını burada yiyebilme imkânına sahipsinizdir.Hafta sonları gidilip görülebilecek en güzel yerlerden biri Maşukiye’dir.

Kocaeli Valiliği Adresi

Treking sporu ile ilgilenenlerin vazgeçemediği bir yerdir. Çağlayanlar üzerine kurulu restoranları ve âşık olunacak güzellikte ki doğası ile unutamayacağınız yerlerden biridir. Kuş sesleri, şelalenin şakırtısı, ağaçları, kır çiçekleri size huzur verecektir.

Kocaeli Valiliği İletişim

Gayret gemi müzesi, Etnografya müzesi olarak kullanılan Saatçi Ali Efendi Konağı, Orhan Camii, İzmit istasyon binası, Sapanca Gölü, Pertevpaşa külliyesi, Ballı kayalar görülebilecek yerler arasındadır. Kocaeli’nde yer alan Darıca Hayvanat Bahçesini de görmenizi ve özellikle de çocuklarınız ile gezmenizi tavsiye ederiz. Burada yüzlerce çeşit hayvanı görme şansını elde edebilirsiniz. Burası hem doğal bir park hem de hayvanat bahçesi olarak görenleri cezbetmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*