Kırşehir Emniyet Müdürlüğü


kirsehir emniyet mudurlugu
kirsehir emniyet mudurlugu

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü: Emniyet müdürlüğü, bulundukları yerdeki halkın, yasalara uygun şekilde can ve mal güvenliğinin sağlanması için uğraş veren İç İşleri Bakanlığına bağlı birimlerdir. Kırşehir il emniyet müdürlüğü de bu hedefler doğrultusunda, insan haklarına ve tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamayı amaçlayan kurumdur. Toplumun huzurunu bozan ve suç işlemeye yönelen insanları vazgeçirmek, suç işleyenleri de hızlı ve etkili bir şekilde yakalamak ve bu şekilde toplumun huzurunu sağlamak da bu kurumun amaçları arasındadır.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Randevu

Kırşehir il emniyet müdürlüğü görevini Mustafa İncebay yürütmektedir. Toplum huzurunun korunması, suçların önüne geçilmesi ve suçlar hakkında toplumun bilinçlendirilmesi için birçok faaliyet bu kurum tarafından gerçekleştirilmektedir.  Trafik haftasında çeşitli etkinlikler düzenlenerek insanların bilinçlenmesine katkıda bulunulmaktadır. Polis sergisi açılmakta, şehit ve gazi aileleri için yemek davetleri yapılmaktadır. Huzur evleri ziyaret edilmekte, okullarda çocuklara trafik konulu sempozyumlar düzenlenmektedir.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Adresi

Emniyet teşkilatının kuruluş yıl dönümleri kutlanmaktadır. Ayrıca kurum e-devlet imkânını kullanmakta ve herkesin ulaşımına açmaktadır. Araç sorgulama, pasaport, kayıplar gibi pek çok konuda sanal ortamdan bilgilenme imkânı sunmaktadır. Ayrıca mahalle polisi hizmeti sunarak, halka daha yakın birimler oluşturmaktadır. Tüm bu hizmetleri itina ile bizlere sunan il emniyet müdürlüğü, Kırşehir merkezde Mehmet Ali Yapıcı bulvarında yer almaktadır. Toplum huzurunu sağlamayı bir borç olarak gören bu kurum, suçların önlenmesinde çok büyük bir öneme sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*