Kırklareli Sağlık Müdürlüğü


kirklareli saglik mudurlugu
kirklareli saglik mudurlugu

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü: Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü; Acil Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Araştırma, Bilgi Sistemleri, Sağlığın Geliştirilmesi ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü ve Yönetim Hizmetleri Şube Müdürlüğü bağlı olarak çalışmaktadır. İl Sağlık Müdürüne Müdür Yardımcıları ve Şube ve Müdürleri yardımcı olmaktadır. Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 7 Hastane, 2 Sağlık Merkezi, 46 Sağlık Ocağı, 53 Köy ve Mahalle Sağlık Evi, 3 Verem Savaş Dispanseri, 2 Aile Planlama Merkezi, 2 Halk Sağlığı Laboratuarı ve 8 de 112 Acil Yardım ve Kurtarma İstasyonu bulunmaktadır.

Kırklareli Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Sağlık Müdürlüğüne bağlı kurumlarda 126 uzman hekim, 137 pratisyen hekim, 18 diş hekimi, 9 eczacı, 325 hemşire, 287 ebe ve 198 sağlık memuru görev yapmaktadır. Bir uzman hekime 2.574, bir pratisyen hekime 2.368 kişi düşmektedir. Müdürlük halkın sağlıkla ilgili bilmesi gereken konularda toplantılar düzenleyerek halkın bilinçlenmesini sağlıyor. Sağlık çalışanlarına İletişim Teknikleri ve Stres Yönetimi ile ilgili seminer düzenleyerek hasta ve çalışanların güvenliklerini sağlamaya çalışıyor.

Kırklareli Sağlık Müdürlüğü Adresi

Halkı ilgilendiren konular üzerinde mantar zehirlenmeleri, karbon monoksit zehirlenmeleri ve ev kimyasallarıyla ilgili zehirlenmeler ve yapılması gerekenler ile ilgili toplantılar düzenleyerek halkın bu konularda ve ilkyardım konusunda bilinçlenmelerini sağlıyor. Ayrıca müdürlük ihaleler düzenleyerek hastane ve ambulans ihtiyacı ve eksikliklerin giderilmesini sağlıyor. Kırklareli İl Sağlık Müdürü olarak Metin Bozkır görev yapmaktadır. Müdürlük Yayla Mh. 70. Sokak No:1 TOKİ bölgesinde bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*