Kırıkkale Sağlık Müdürlüğü


kirikkale saglik mudurlugu
kirikkale saglik mudurlugu

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü: Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne; Araştırma Bilgi Sitemleri, Sağlığın Geliştirmesi ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü, Yönetim Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Acil Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü bağlı olarak çalışmaktadır. İl sağlık müdürünün altında şube müdürleri ve müdür yardımcıları çalışmaktadır.

Kırıkkale Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Kırıkkale İl Sağlığı Müdürlüğüne bağlı; 3 Devlet Hastanesi, 3 İlçe Entegre Hastanesi, 1 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 1 Verem Savaş Dispanseri, 1 Halk sağlığı Laboratuarı, 1 AÇ SAP, 9 Toplum Sağlığı Merkezi, 33 Aile Sağlığı Merkezi, 24 Sağlık Evi ve 13 de Acil Yardım ve Kurtarma İstasyonu(112) bulunmaktadır. Müdürlüğe bağlı; 631 hekim, 281 uzman, 156 asistan, 173 pratisyen, 77 diş tabibi, 676 sağlık memuru, 445 hemşire ve 244 ebe müdürlüğe bağlı sağlık kurumlarında görev yapmaktadır.  İl sağlık müdürlüğü il genelinde insanlara pek çok hastalıkla ilgili bilgi verilmektedir.

Kırıkkale Sağlık Müdürlüğü Adresi

Müdürlük insanların ilk yardım, astım hastalığı ve mantar zehirlenmesi gibi karşı karşıya kaldığımız pek çok sağlık problemlerinde bilgi sahibi olmasını amaç edinmiş olup ve ilçe ilçe dolaşarak insanları bilgilendirmeye çalışmaktadır. Kırıkkale İl Sağlığı Müdürü Doktor Mustafa Uzun’dur. Sayın Dr. Mustafa UZUN E Devlette geçen bilgilere göre Aralık ayı 2012 yılından beri il sağlık müdürlüğü görevini yürütmektedir. Müdürlüğe Erenler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No: 158 Yahşihan adresinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*