Kilis Sağlık Müdürlüğü


kilis saglik mudurlugu
kilis saglik mudurlugu

Kilis İl Sağlık Müdürlüğü: Gaziantep Av.Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Acil Servisinde görev yapmakta iken 27.08.2010 tarihinde Gaziantep İl sağlık Müdürlüğü  Görevine atanan Uzm.Dr. Yemliha AKSOY Ocak  2012 tarihinde Kilis İl Sağlık Müdürlüğüne atanmıştır.Kilis İl sağlık Müdürlüğü İl Merkez Bünyesinde 14 adet sağlık ocağı, 1 adet ağız ve diş sağlığı hastanesi ve bir adet devlet hastanesiyle hizmetlerini yürütmektedir.İl sağlık Müdürlüğü e  devlet kaipsamında randevu sistemi başta olmak üzere hizmetlerinin gerektirdiği çalışmaları yürütmektedir.

Kilis Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi


Bununla birlikte Müdürlük halkın sağlığının korunması amacıyla kendisine tevdi edilen  görevleri harfiyen yarine getirmekte ve çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Müdürlüğün yapmış olduğu bu çalışmalar  kısaca özetlenirse;Sağlık hizmetlerinin en başında gelen ambulans hizmetleri için araç filosunun geliştirilmesi için yeni araçlar alınmıştır. İl Sağlık Müdürlüğü  kendi çalışanlarına ve itfaiye çalışanlarına temel ilk yardım kursu vermiş ve bu kurumlara ait çalışanları karşılaştıkları durumlarda ilk yardım hizmetlerini doğru ve hızlı bir şekilde vermelerinin sağlanmasını hedeflemiştir. Bir diğer konu ise organ bağışıdır.

Kilis Sağlık Müdürlüğü Adresi

Bizim ya da en sevdiklerimizin birinin organ nakline ihtiyaç olursa ne yaparız. İşte bu konuda il müdürlüğü halkın doğru bilgilendirilmesi için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Mart ayı içersinde Mehmet Zelzele Fen Lisesi ziyaret edilerek burada okuyan öğrencilerin biyoloji dersinde hazırlamakta oldukları projelerine yardımcı olmaya çalışılmıştır. Burada amaç kurumlar arası bilgi paylaşımının genç kuşaklara yansıtılmasıdır. Ayrıca Bakanlığın yeni yapısına ilişkin başlattığı anket çalışmasına İl Sağlık Müdürlüğü Destek vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*