Kayseri Valiliği


kayseri valiligi

Kayseri Valiliği Protokol Listesi: Kayseri denilince akla gelen ilk şey ticarette ki başarılarıdır. Kayseri’de zeki insanları ticarete küçük yaşta verirler, geride kalanları da bari hiçbir şey olamadı bir meslek sahibi olsun diye okuturlarmış. Kayseri Türkiye ekonomisine yön veren birçok iş adamı yetiştirmiş bir ilimiz olması konusunda son derece ünlüdür.Kayseri Erciyes da bütün güzelliği ve ihtişamı ile Ortadoğu’nun en yüksek dağı olarak yer almaktadır. Bu nedenle uluslararası kış sporlarının merkezi konumundadır.

Kayseri Valiliği Duyuruları

Son yıllarda yapılan çalışmalarla birbirinden modern konaklama tesisleri de inşa edilmiştir. Dağcılık ve buzul tırmanışları yanı sıra yaz aylarında treking için tercih edilmektedir.Çifte Medrese Kayseri ilimizde ziyaret edilen tarihi yapılardan biridir. Erciyes Üniversitesine bağlı Tıp müzesi olarak kullanılmaktadır. Günümüzde Etnografya müzesi olarak kullanılmakta olan Güpgüpoğlu Konağı da oldukça dikkat çekicidir.


Kayseri Valiliği Adresi

1417-1419 yılları arasında yapılan konak haremlik ve selamlık olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.Kayseri’de görülmesi gereken en önemli tarihi yerlerden biri Soğanlı vadisidir. Roma döneminde burada bir yerleşim gerçekleşmiştir. Romalılara ait taş yapılar ve mezarlık yer almakta ve Bizanslılara ait 50 taneye yakın kaya kilise yer almaktadır. Karabaş, Tokalı, Karanlık  Yılanlı, Kubbeli, Balıklı, Geyikli ve St Barbara kiliseleri bunlardan bazılarıdır.

Kayseri Valiliği Telefonu

Sultan Sazlığı da Kayseri ilimizde bulunan güzelliklerden birisidir. Burada bulunan hayvanlar koruma altına alınmıştır.Kayseri yöresel yemekler açısından oldukça zengindir. Şarküteride ki uzmanlığı, pastırmasının sahip olduğu ün dünya çapında bilinmektedir. Ayrıca muhteşem mantısına hayır diyebilecek hiç kimse yoktur. Pastırma ve mantı yemeden Kayseri’den dönmeyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*