Kasko Değeri Sorgulama


kasko degeri sorgulama
kasko degeri sorgulama

Kasko Değeri Sorgulama 2017: Kasko değeri sorgulama- hesaplama için araç kasko değeri nedir önce ona değinelim. Araç kasko değeri Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri tarafından araçların marka, model, üretim yılı özelliklerine bakarak açıklanan, bu özelliklere göre değişen miktardır. Aracınıza sigorta yaptırmak istediğinizde ya da ikinci el araç almak için kredi çekmek istediğinizde baz olarak bu değer kullanılır.

2017 Kasko Değeri

Kasko değeri listesi uzman bir kurum tarafından hazırlanır. Çünkü kasko değeri her araç için ayrı olarak hesaplanmaktadır. Bunun yapılabilmesi için de ikinci el araç fiyatlarının bilinmesi gerektiği gibi yeni araç fiyatlarının da kayıtlı olması gerekmektedir. Bu da veri toplamayı ve bunları değerlendirmeyi gerektirir.Aracınıza kasko yaptırırken araç kasko değerinin aracınızın satış değerini tam olarak yansıtmadığını görebilirsiniz. Satış fiyatları ile araç kasko değeri karşılaştırması yapıldığında özellikle sıfır araçlarda araç kasko değeri daha düşük olarak görülmektedir.

Araç Kasko Değer Listesi

Kasko değeri sorgulama- hesaplama işlemi yapılarak hazırlanan araç değer listesi kasko sigortası yaptırılırken kullanılır. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından aylık olarak yayınlanan bir listedir. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği, sigorta işlemleri için araç değeri belirlemede sigorta şirketlerine yardımcı olmak için bu kasko değer listesini tespit eder.

Kasko Değer Sorgulama

Araç kasko listesi 15 yaşına kadar olan araçlar için hazırlanır. 15 yaşın üstündeki eski modeller için pek fazla kasko yapılması tercih edilmemektedir. Bu eski modeller için kasko yapılmak istenirse kasko bedeli sigortalı ile sigortacı arasında anlaşma yolu ile belirlenmekle beraber çok yüksek bedelleri bulabilmektedir.

GİB Araç Kasko Bedelleri Sorgulama

Kasko değeri sorgulama hesaplama için Gelir idaresi başkanlığı sitesinden kasko değerleri sorgulanır. Bu adrese girerek aracınızın Üretim yılı ve markasını girdiğinizde karşınıza modeller, üretim yılı ve motor gücüne göre sınıflanmış kasko değerlerini içeren bir liste çıkacaktır. Bu listeden kendi aracınızın modeline üretim yılına ve motor gücüne bakarak kasko değerini bulursunuz.

Kasko Değerleri  Sorgulama

Kasko değeri belli olmak la beraber bu miktarda teminatı size verebilmek için sigorta şirketlerinin sizden isteyeceği miktar değişiklik göstermektedir. İşte bu noktada çeşitli sigorta şirketleri vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*