Karaman Sağlık Müdürlüğü


karaman saglik mudurlugu
karaman saglik mudurlugu

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü: Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Karaman il merkezinde ve ilçe sağlık kurumlarıyla hizmet vermektedir. Sağlıkta dönüşüm programı nedeniyle doktor ve sağlık müdürlerinin görev yerleri değişimi kapsamındaki yönetmelik nedeniyle ilin ilk kadın Sağlık Müdürü Nuriye Ulu’nun görev yeri değişmiş ile yeni bir müdür atanmamıştır. Görevde olduğu dönemde çok başarılı bir yönetime imza atılmıştır. 97 sağlık birimiyle il ve ilçelere sağlık hizmeti götürülmektedir.

 Karaman Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Sağlık konularıyla ilgili sürekli etkinlikler düzenlenmektedir. Motorlu taşıt kullananlar için “Sürücü Geliştirme Eğitim” programları açılmıştır. Tiroid, meme, mide, kolon, safra yolları gibi ilde çok sıklıkla görülen kanser türleriyle mücadele için erken tanı, teşhis ve tarama eğitimi programları düzenlenmektedir. Doğum sonrası anne çocuk arasındaki bedensel ve ruhsal iletişimi sağlıklı bir düzeye getirebilmek amacıyla çocuğu psikososyal gelişimin destekleme programları gerçekleştirilmektedir.

Karaman Sağlık Müdürlüğü Adresi

Köylere aile planlaması, hijyen, hamile bayanlara doğum öncesi ve sonrası bakım ve beslenme konularında eğitimler düzenlenmektedir. Dünya Hemofili günü nedeniyle bilgilendirme seminerleri yapılmaktadır. Ayrıca Enfeksiyon kontrol Hemşireliği Sertifikasyon programı, Ecza Teknikerliği Yetkilendirme Eğitim ve Sınavı, Temel Modül Eğitimi gibi kurslar ve sınavlar yapılmaktadır.ayrıca sağlık hizmetlerinden e-devlet şifresiyle yararlanmak mümkündür. Karaman İl Sağlık Müdürlüğü’ne Hamidiye Mahallesi 703 Sokak Emniyet Karşı adresinden ulaşılabilinir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*