Kahramanmaraş Sağlık Müdürlüğü


kahramanmaras saglik mudurlugu
kahramanmaras saglik mudurlugu

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü: M.İlker Çitil 2011 yılında Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğüne atanmıştır. İlker Çitil 1969 Kahramanmaraş Afşin doğumludur. 1992 yılında İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ayrıca  Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi Kamu Yönetimi bölümünde başladığı yüksek lisans öğrenimini 2010 yılında tamamlamıştır.  Çeşitli birimlerde doktorluk mesleğini icra etmiştir.

Kahramanmaraş Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

İl sağlık müdürlüğünün sitesinde aile hekimi bulma, sağlıkla ilgili bilgi edinme, gebe bebek bildirimi ile e-devlet hizmetleri bulunmaktadır. Müdürlüğün yürüttüğü halkı  sağlık konularında bilgilendirilmeleri ve almaları gereken önlemler hakkında bir çok proje bulunmaktadır. Ağız ve diş sağlığı projesi ilkokul 1 ve 2. sınıf öğrencilerine yapılan frojel uygulmasıyla diş çürüklerinin önlenmesi sağlanırken, küçük yaşlarda diş bakımının önemi ve alışkanlık kazandırılması amaçlanmıştır. En iyi yatırım ruh sağlığına yatırım toplantısı yapılmıştır. Dünya Ruh Sağlığı Haftasında ruh sağlığının önemine değinilmiş, ruh sağlığı hastalarının ve yakınlarının tedavi ve takibiyle ilgili ilerleyen zamanlarda Toplum Ruh Sağlığı Mekezini açma planlamasının olduğu belirtilmişt.

Kahramanmaraş Sağlık Müdürlüğü Adresi

12-18 Nisan Dünya Kalp Sağlığı Haftası nedeniyle Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen etkinlikte Halk eğitim merkezi kursiyerlerine bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Kalp sağlığının önemi vurgulanarak, kalbin korunması gerektiği ve neler yapılması gerektiği hakkında bilgi verilmiştir. Kurumun adresi; Yörükselim Mah. Gazi Mustafa Kuşçu Cad. No:56 KAHRAMANMARAŞ, telefon no 0344 221 88 81’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*