İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü


izmir milli egitim mudurlugu
izmir milli egitim mudurlugu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü: İzmir il Milli Eğitim Müdürlüğü; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak il genelindeki bütün okul ve eğitim kurumlarını yönetmek için kurulmuştur. Bakanlığın kanunlarla belirlemiş olduğu yetki ve görevleri kurum olarak yerine getirmek. Kendisine bağlı olan ilçelerdeki okul ve eğitim kurumlarını denetleyerek ihtiyaçlarının giderilmesi, eğitim araç-gereçlerinin temin edilmesi, bakanlığın düzenlediği sınavların denetimi, öğretmen, öğrenci ve personel işlerinin yürütülmesi, sivil savunma teşkilatlanma ile alakalı düzlemeler müdürlüğün başlıca görevleri arasındadır.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Güzel ilimiz İzmir’in 30 ilçesi vardır. Bu 30 ilçeye bağlı toplamda;  1114 Okul öncesi eğitim kurumu, 912’si resmi olmak üzere toplam 965 İlköğretim Okulu, 155’i Genel Lise, 262’si Meslek Lisesi ve 42’si özel olmak üzere toplam 459 lise ve 9 tane üniversitesiyle eğitim ve öğretime hizmet vermektedir. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı toplam 2641 kurum vardır. 39831 öğretmenle eğitim ve öğretime devam ederek her geçen gün büyümektedir. İzmir Eğitimdeki başarısıyla da önde gelen illerimiz arasındadır.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini Vefa BARDAKÇI yapmaktadır. BARDAKÇI 1967 Konya doğumludur. İlk öğretmenliğine Malatya’da başlayan BARDAKÇI sonradan Müfettiş olarak görevine devam etmiştir. Çanakkale’de Milli Eğitim Müdürlüğü yaptıktan sonra İzmir’e atanmıştır. Daha öncede İzmir’de görev yapan Vefa BARDAKÇI İzmir’i oldukça iyi tanımaktadır. Yenilikçi ve çalışkan kişiliğiyle tanınan Vefa BARDAKÇI kendine belirlediği hedeflerle İzmir’i eğitimde marka haline getireceğini açıklamıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*