İzmir Emniyet Müdürlüğü


izmir emniyet mudurlugu
izmir emniyet mudurlugu

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü: Emniyet Genel Müdürlüğü; doğrudan İç İşleri Bakanlığı’na bağlı olan teşkilatın kentlerdeki güvenliği ve asayişi sağlamak için kurduğu birimler İl Emniyet Müdürlükleridir. 10 Nisan 1845 yılında kurulmuş olan teşkilat bugün 167.yılını kutlamaktadır. Kamu düzenini, huzuru ve güvenliği, vatandaşların canını, malını, hak ve özgürlüklerini yasalara göre koruyan kamu görevlileri polislerimizdir. Belediyesi kurulmuş olan il ve ilçelerdeki güvenliği İl Emniyet Müdürlükleri sağlamaktadır.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Randevu

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü; Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak İzmir’in düzen ve asayişini sağlamakla sorumludur. Kendisine bağlı olan 30 İlçe Emniyet Müdürlüklerinin düzen ve yönetimini sağlamaktadır. Her geçen gün suç türlerinin artmasından dolayı polis teşkilatlarımız mücadeleyi arttırmak için teşkilat içerisinde yeni uzmanlık birimleri kurmaktadır. Asayiş, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık, Bomba imha, Terörle Mücadele ve Trafik gibi toplamda 43 şubeyle İzmir’in düzen, huzur ve güvenliğini sağlamak suçluları ve suç oluşumunu önlemek için 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca Emniyet Müdürlüklerinin görevleri idari, siyasi ve adli olarak ayrılmaktadır. Pasaport, silah ruhsatı, yabancı ve trafik ile ilgili birçok hizmette vermektedir.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Adresi

İzmir İl Emniyet Müdürlüğünü Ali BİLKAY yürütmektedir. 1958 Ordu doğumlu olan Ali BİLKAY meslek hayatı boyunca sırasıyla Adana, Los Angeles, Hakkâri ve Yozgat’ta çeşitli görevlerde bulundu. Daha sonra Afyon Karahisar ve Sakarya Emniyet müdürlüğünün ardından 10.11.2011 tarihinden itibaren İzmir İl Emniyet Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*