İzmir Büyükşehir Belediyesi


izmir buyuksehir belediyesi
izmir buyuksehir belediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi  İnsan Kaynakları: İzmir’in tarihi geçmişi Osmanlı dönemlerini davranmaktadır. Bu zamana kadar sürekli bir değişim ve gelişme yollarını deneyerek yıkılmış bir kentin üzerine yeni bir kent inşa etmek ve imar planları içerisinde kendini yenilemeyi hedeflemiştir. İzmir’in imar planını oluşturmak düzgün kentsel bir yapıtlar yapabilmek için mimar ve imar planlarını geliştirmek üzere yurt dışına göndermiştir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Adresi

Daha sonra İzmir bu imar planları doğrultusunda şehirciliği kentsel yapıyı oluşturmanın temellerini atmıştır. 1960 ve 1970’li yıllarda İzmir’in sanayileşme, zenginleşmesine paralel olarak yoğun göç nedeni ile hızlı bir yapılanmaya ve yukarılara doğru tırmanan 8-10 katlı binalara dönüştü. Yurt dışında yetiştirilen mimarların İzmir’e en büyük katkısı şüphesiz cumhuriyet meydanı ve buraya renk katan vatan duygularımızı hissettiren ATATÜRK heykelidir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Telefonu

Bu gün dahi görebildiğimiz Fevzi Paşa ve Gazi bulvarları çevreleyen Vakıflar Bankası, Osmanlı Bankası, Kardıçalı Hanı, Borsa Binası, İzmir Milli Kütüphanesi VE Operası önemli yapılanlardandır. İzmir cumhuriyet döneminde eğitim alanında çok önemli ve insanları etkileyecek bir ilk yarattı. Bu eski okulların yenilenmesi ve yanına yenilerinin inşa edilmesi en önemlisi ise okulların adını Kurtuluş Savaşını anımsatan isimler kullanması olmuştur.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Hâkimiyet-i Milliye, Misak-ı Milliye, İstiklal, cumhuriyet gibi önemli isimlerin adı ile okullar açılmıştır. Günümüz de bu okul adetlerini arttırarak daha fazla öğrenci daha fazla gençle büyük şehir olup geleceğe umutla bakabilmektedir. Önemli tarihi Mekânları Tepe kule Höyüğü, Kadife Kale, Agora, Konak Meydanı gibi önemli tarihi Mekânları bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*