İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü


istanbul milli egitim mudurlugu
istanbul milli egitim mudurlugu

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü: Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu bakanlığı taşra teşkilatında yer almaktadır. 24 Eylül 2009’den beri kurumun müdürlüğünü Dr. Muammer Yıldız yapmaktadır.Ülkemizde kamu hizmetinde bulunan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim alanında hizmet vermektedir. Çeşitli burs olanakları sağlayan kurum eğitime katkıda bulunmaktadır. Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş, Açık Öğretim Kurumları, Motorlu Taşıt Sürücü Adayı, Resmi Kurumlar, Merkezi Sistem gibi sınavların düzenlemesinde aracı olan müdürlüğümüz eğitimde çağdaş bir yön kazandırmayı hedeflemektedir.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

İstanbul’un her ilçesindeki İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine hitap eden kurum; bu kurumlara bağlı ilköğretim ve ortaöğretim seviyesinde eğitim veren özel ve devlet kuruluşlarına hitap etmektedir. Genel hedefi insan olan kendine özgü birçok birimiyle insanlara ulaşmayı hedeflemiştir. AB ve Dış İlişkiler, Basın ve Halkla İlişkiler, Destek Hizmetleri, Din Öğretimi, Hukuk ve Mevzuat, Hayat Boyu Öğrenme, İl Eğitim Denetmenleri Başkanlığı, İnsan Kaynakları, Meslek ve Teknik Eğitim.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

İnşaat ve Emlak, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme, Ortaöğretim, Özel Kalem, Özel Öğretim Kurumları, Temel Eğitim, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri, Strateji Geliştirme, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri isimleri altında 19 bölümden oluşan birimlerine sahiptir.Fatih semtinde bulunan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ankara Caddesi No2 A Blokta ulaşılabilir. Daha fazla bilgiye müdürlüğün web sitesinden ayrıntılı olarak ulaşılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*