İstanbul Emniyet Müdürlüğü


istanbul emniyet mudurlugu
istanbul emniyet mudurlugu

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü: Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü toplum huzurunu sağlamak amacıyla hizmet vermektedir. 29 Mayıs 2010 tarihinden bu yana kurumun emniyet müdürlüğü 1. Sınıf emniyet müdürü olan Hüseyin Çapkın üstlenmektedir.Kurumun asıl hedefi Atatürk ilkeleri ışığında, hukuğun üstünlüğünü göz önünde bulundurarak bireylerin haklarının korunması ve toplumun düzenini sağlamayı amaç edinmiştir. Toplum huzurunu bozanlara karşı önlem alan kuruluş suçluları gerekli ceza organlarına teslim etmekle mükellef bir teşkilattır.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Randevu

Çeşitli zamanlarda halkın bilinçlendirme amaçlı seminerler düzenleyen İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü aynı zamanla yayın organlarıyla da halka ulaşmaktadır. Telefon ve internet gibi iletişim araçlarıyla kayıp şahıs, ihbar gibi konularda da halka hizmet vermektedir. Teşkilat tarafından da ayrıca düzenlenen sosyal etkinlikler halka kolaylıkla ulaşımı sağlamaktadır. 167 yıldan bu yana hizmet veren emniyet teşkilatı pasaport, ruhsat, trafik, polislik mesleği eğitimleri, yabancı uyruklu vatandaşlarla ilgili hizmet vermektedir. Ayrıca İstanbul’un her yerinde bulunan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu sayesinde toplum güvenliğini sağlamak amaçlı kameralarla güvenliği sağlamaktadır. Müdürlüğe bağlı toplamda 56 birim bulunup, İstanbul’daki ilçe emniyet müdürlüklerini de kapsama alanında bulunmaktadır.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Adresi

Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Cad.) Hırka-i Şerif Mahallesi No:58 adresinde Fatih semtinde hizmet veren İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne ayrıca web sitesinden kolaylıkla ulaşılabilir. Ayrıca Android uygulaması sayesinde de mobil cihazınızdan kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*