HGS Nasıl Takılır


hgs nasil takilir
hgs nasil takilir

HGS Nasıl Kullanılır: 01 Ocak 2013 Tarihi ile kullanılması zorunlu hale gelen HGS lerin nasıl kullanılacağı veya nasıl taşıtlara monte edileceğ hakkında vatandaşlarımız bir çok sıkıntı yaşamaktadır.Bizlerde bu sıkıntıya yardımcı olmak adına HGS nasıl  takılır veya HGS nasıl monte edilir olarak sorduğunuz bu soruya cevap vermeye çalışacağız.

HGS Nereye Takılır

Öncelikle PTT lerden almış olduğunuz HGS barkotunuzun bir adetini ruhsataın içine koymanız-yapıştırmanız gerekmektedir.Daha sonra aracınızın içinden Ön camın ortasında bulunan aynanın (dikiz aynası) tam arkasına denk gelcek şekilde cama yapıştırmalısınız.Yapıştıracağınız camın kesinlikle kuru-temiz olması gerekmektedir aksi halde yapışkanlı kısım ilerleyen günlerde tutmayabilir.

HGS Aracın Neresine Takılır

HGS Barkotunuzu aracınızın iç kısmından yapıştırdığınız için barkot arabanın önünde kaldı diye endişelenmeyin bu bir sıkıntı değildir otoyollardaki HGS kameraları bu sistem için özel üretilmiştir.

HGS Nasıl Yapıştırılır

HGS barkodlarınızı kesinlikle aracınızın dışından yapıştırmayınız.Aksi halde barkot güneş ışığından -yağmurdan-kardan vb doğal felaktlerden yırtılır ve yenisi almak zorunda kalabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*