HGS Borç Sorgulama


hgs borc sorgulama
hgs borc sorgulama

HGS Borç Sorgula: Köprü ve otoyol giriş çıkışlarında trafiği rahatlatmak için birçok önlem alınmaktadır. Alınan önlemlerin haddi hesabı belli değildir. Ne kadar yatırım yapılsa da nüfusu yoğun olan illerde köprü ve otoyol giriş çıkışlarında büyük sorunlar yaşanmaktadır. Kartlı geçiş sistemi ve otomatik geçiş sistemi bu yoğunluğun azalmasında pek fazla etki göstermemektedir. Bu nedenle yeni bir sistem devreye girmektedir. Hızlı geçiş sistemi sayesinde trafik yoğunluğu bir nebze olsa da azaltılmaya çalışılmaktadır. Hızlı geçiş sistemi çipi aldıktan sonra borç çıkabilmektedir. Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama ise kolayca yapılmaktadır.

HGS Borç Ödeme

Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama cezası veya borcu olan sürücüler için uyarlanmaktadır. Hızlı geçiş sistemine ait işlemler, hgs borç sorgulama PTT genel müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Hızlı geçiş sistemine ait geçiş ve ihlali ile ilgili olan bilgileri veya borçları Karayolları Genel Müdürlüğü veri tabanından öğrenmek mümkün değildir. Hızlı geçiş sistemi ile ilgili olarak PTT internet sitelerinden alınan e-mail adreslerine, 444 17 88 PTT çağrı merkezi şubelerine veya PTT şubelerine başvurulması gerekmektedir.

HGS Ceza Sorgulama

İnternet üzerinden hızlı geçiş sistemi ceza veya borçlarına ulaşma imkanı şu ana kadar sunulmamıştır. E-devlet üzerinden ise sadece trafik cezaları görülmekte fakat hızlı geçiş sisteminden kaynaklanan ceza veya borçlar görülmemektedir. Hızlı geçiş sistemi sayesinde birçok karayol ve köprü girişlerinde oluşan trafik azalma göstermektedir.

HGS Bakiye Sorgulama

Kartlı geçiş sistemi tamamen kaldırılacağı için hızlı geçiş sistemi kullanımı artacaktır. Hızlı geçiş sistemi çip özelliği taşımaktadır. Kullanımı ise çok kolaydır. Aracınızın ön camına bu çipi yapıştırarak hızlı geçiş turnikelerinden geçme imkanı sunulmaktadır. Hızlı geçiş sistemi için bizzat PTT şubelerine başvuru yapılmaktadır. Hızlı geçiş sistemine başvuru yapmak için gerekli olan belgeler ise kimlik kartı ve aracın ruhsatıdır.

HGS Sorgulama

Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama internet üzerinden şu ana kadar yapılmamaktadır. Yapılacak her çalışmanın kamu ve devlet yararına yapıldığı unutulmamalıdır. Hızlı geçiş istemi ile geçişlerde yaşanacak trafik sorunları aza indirilmektedir. Yeni yıl itibari ile tamamen devreye girecek ve kartlı geçiş sistemi tarih olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*