Giresun Valiliği


giresun valiligi
giresun valiligi

Giresun Valiliği Protokol Listesi: Karadeniz’e olan kıyıları ile Giresun son doğal güzellikleri ile sevilen illerimizdendir. Kentin en gözde yerinde, tam tepe noktasında Giresun Kalesi yer almaktadır. Kalede milli mücadele kahramanı Topal Osman Ağa’nın anıt mezarı bulunmaktadır. Ayrıca tarihi saray kalıntıları, mağaralar ve kaba taşlarla örülmüş surlar yer almaktadır.  Giresun Zeytinlik Mahallesi de mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Giresun Valiliği Duyuruları

Özellikle fotoğraf tutkunları için oldukça zengin bir alana sahip Giresun’un bu mahallesinde yer alan ve korunmaya alınmış tarihi Giresun evleri birbirinden güzel kareleri yakalamaları için önem taşımaktadır. Giresun’un tarihi dokusu, gelenek ve göreneklerini en güzel şekilde yansıtan bu evler ziyaretçilerini beklemektedi.  Kümbet Yaylası, Aymaç Mevkii’nde yer almaktadır.

Giresun Valiliği Adresi

Aymaç Tepesi, Melikli Obası, Yavuz Kemal gibi birçok yaylayı içine alan kümbet yaylası piknik yeri olarak oldukça sevilen bir yerdir. Kümbet yaylasında yerleşim mevcuttur. 2 km batısında yer alan Aymaç Mevkii’nde muhteşem ladin ormanları ve kır çiçekleri yer almaktadır. Her yıl Temmuz ayının 2. pazar günü Aymaç’ ta şenlikler düzenlenmektedir. Bu şenliklere katılmak isteyenler için yaylada bir otel yer almaktadır.

Giresun Valiliği Telefonu

Mayıs ve Eylül ayları arasında en çok gidilen mesire yeri olan Salon Çayırı yer almaktadır. Ladin ormanları içerisinde yer alan bir dinlenme yeridir. Otel, lokanta, büfe, içme suyu yer almaktadır.   Giresun fındığı ile oldukça meşhurdur. Bölgenin ekonomisi fındık üzerine kurulmuştur. Sert kabuğu ve lezzeti ile Giresun Fındığı oldukça lezzetlidir ve gerek iç piyasada gerekse yurt dışı piyasada en çok tercih edilen fındık çeşididir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*