Genelkurmay Başkanlığı


genelkurmay baskanligi
genelkurmay baskanligi

Genelkurmay Başkanlığı Personel Alımı: Genelkurmay Başkanlığı, tarihte beş bin yıllık bir sürece dayanan siyasi ve askeri bir düzenle geçmişten günümüze gelen bir kurumdur. Başta Anadolu Selçuklu Devleti zamanında yaşadığı sıralardan bu güne zamanla değişim geçirerek ilerlemiştir.

Genelkurmay Başkanlığı Memur Alımı

1071 Malazgirt Savaşı ile Anadolu topraklarına giren Selçuklular Türk Deniz Kuvvetlerini tarihte başlatmıştır. Daha sonra Anadolu Selçuklu Devleti dönemi kapandıktan sonra yerini Anadolu Beyliklerine bırakmıştır. Bu beylikler arasında Osmanlı Beyliği en iyi duruma gelmiştir ve Osmanlı Devletinin İmparatorluk kazanmasına kara kuvvetleri ile deniz kuvvetlerinin gücü ile birleştirip sağlamıştır. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra bu imparatorluk yıkılmış ve Türkiye Cumhuriyeti kurulmasını sağlayan Atatürk ile yeni bir dönem başlamıştır.

Genelkurmay Başkanlığı Adresi

18 Şubat 1952 de NATO’ya katılan Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetlerinde modernizasyon çalışmaları başlatmıştır ve gücünü kanıtlamıştır. Türkiye’nin sahip olduğu bu önemli konumu korumak amacıyla da Türk Silahlı Kuvvetleri  oluşturulmuş ve ülkemiz korunmaya çalışılmıştır ve de çalışılmaya devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığına bağlı olup Kara, Hava ve Deniz Kuvvetlerinden oluşmaktadır. Genelkurmay Başkanlığı, Silahlı Kuvvetlerin komutanı olup, savaşta Başkomutanlık yetkisini Cumhurbaşkanı adına yerine getirmekle görevlidir.

Genelkurmay Başkanlığı Telefon

Genelkurmay Başkanlığı’nın diğer önemli görevleri ise Silahlı Kuvvetleri  komuta etmek, Silahlı Kuvvetleri savaşa hazırlanmasında gereken durumlar için çalışmalar yapmak ve personeli geliştirmek, personel, istihbarat, harekat, teşkilat, eğitim- öğretim ve lojistik hizmet ve ilkeleri ve de programları yapmak Genelkurmay Başkanlığı’nın başlıca görev ve sorumluluklarıdır. Ayrıca Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin NATO ve de diğer ülkeler ile askeri ilişkilerini yönlendirmektedir.

Genelkurmay Başkanlığı İnternet Sitesi

Genelkurmay Başkanlığı, tüm bu görev ve sorumluluklarının bilincinde olup,   gereken özveriyi gösterdiği müddetçe Türk halkı daha refah ve mutlu bir yaşam sürüp, yaşam standartlarının daha iyiye gittiğini görecek ve daha huzurlu mutlu bir yaşam sürebilecektir. Genelkurmay Başkanlığı, her zaman Türk Milleti için gereken özveriyi gösterecektir .

Kurum Adı
Genelkurmay Başkanlığı
Internet Sitesi
http://www.tsk.tr/
Telefon
Faks
E-Posta
gnkur@tsk.tr
Yazışma Adresi
Bakanlıklar
Çankaya ANKARA TÜRKİYE

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*