Gaziantep Müftülüğü


gaziantep muftulugu
gaziantep muftulugu

Gaziantep İl Müftülüğü: Gaziantep İl müftüsü, Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü mezunu ve evli, üç çocuk babası Ahmet Bulut’tur. 26.11.2009 tarihinde Gaziantep İl Müftüsü olarak göreve başlamıştır. Görevi halen devam etmektedir. Gaziantep İl Müftülüğü, Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri (Personel Şube Müdürlüğü, İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü, Din Hizmetleri ve Din Eğitimi Şube Müdürlüğü, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürlüğü), İlçe Müftüleri (Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli ilçelerine bağlı müftüler) ve müftülük personellerinden oluşmaktadır. Bağlı olduğu camiler; Alaybey, Ağa, Alauddevle, Ayşe Bacı, Ahmet Çelebi, Bekirbey, Boyacı, bostancı, Çınarlı, Eyüpoğlu, Hacınasır, Handanbey, Hacıveli, Hüseyinpaşa, İhsanbey, Camileridir.

Gaziantep  Müftülüğü Hutbeler

Gaziantep İl Müftülüğünün hizmet standartlarında; dini soruların cevaplandırılması, dini eserlerin incelenmesi, ihtida işlemleri, aile irşad rehberlik bürosu, vekâlet yoluyla kurban kesimi, cami devirleri, cami dersleri, dini nikah işlemleri, dernek, vakıf, kurum ve kuruluşlardan vaaz ve mevlit için camilerin kullanım izni, tarihi olan camilerde fotoğraf çekim izni, Ulusal kanalların tarihi olan camilerde çekim izni, Hac ve Umre kayıt işlemleri, camilerde Kuran öğretimi kurslarına kayıt işlemleri, hafızlık tespit sınavları, SHÇEK bağlı kuruluşlarda din hizmeti gibi çalışmalar yer almaktadır.

Gaziantep  Müftülüğü Münhal Kadrolar

Ayrıca, Kutlu Doğum Haftası, Kurban Hizmetleri, Radyo-TV Programları, Ramazan Ayı Hizmetleri, Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Eğitim Hizmetleri gibi etkinlikleri de bulunmaktadır. Gaziantep İl Müftülüğü adresi; Çamlıca Mahallesi Nuri Pazarbaşı Caddesi No:2/C         Şahinbey/GAZİANTEP, Telefon: 0342 220 13 57-58  Faks: 0342 230 34 90 dır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*