Gaziantep Büyükşehir Belediyesi


gaziantep buyuksehir belediyesi
gaziantep buyuksehir belediyesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en eski kültürel şehridir. Tarihi İpek Yolu üzerinde konumlandırmış Akdeniz ve Mezopotamya arasında bulunmaktadır Bazı ulaşım yollarının, stratejik konumların birleştiği kendi kankan ve savunmasını yapma stratejik konumuna sahip olduğu için bir çok uygarlığın arzuladığı bir şehir olmuştur. Bu şehrin zengin maden yataklarına sahip olup geçmişteki uygarların demir kullandıkları ve o günlerin teknikleri ile çelik elde etmeyi sağlamışlardır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Adresi

Hitit döneminden sonra en önemli dini merkez olmuştur. Gaziantep kültür zenginliği ile beraber doğal ve zengin mutfağı ile tam bir turizm merkezi olmuştur. Gaziantep’in en önemli özelliği bulunduğu yer büyük önem kazandırmıştır. Tarih ve uygarlığa tamamen konumu sayesinde yön vermiştir. Şehri en cazibeli kılan yönü ise tarihi İpek Yolunun geçmesidir.


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Telefonu

Kurtuluş savaşında halkın göstermiş olduğu kahramanlıktan dolayı 8 Şubat 1921 tarihinde “GAZİ” unvanı verilmiştir. Akdeniz Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu’nun birleşmiş olduğu yerde kurulan ve Suriye’ye sınırımız olan ilimizdir. Üzerinde önemli akarsuları bulunduran ilimiz geçimini tarım yaparak sağlamaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Akdeniz ve kara geçişinde yer alan ilimiz Akdeniz ilimi yaşamaktadır. Gaziantep Kalesi Türkiye’de ayakta kalan kalelerden en güzel örneğidir. Kalenin kim tarafından yaptırıldığı hususunda belli değildir. Roma döneminde gözleme kulesi olarak kullanılmış fakat zaman içerisinde genişletilerek bu gün ki halini almıştır. Gaziantep’in geçmişine baktığımızda köklü uygarlıklara ve zengin bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*