Eskişehir Valiliği


eskisehir valiligi
eskisehir valiligi

Eskişehir Valiliği Protokol Listesi: Eskişehir, son yıllarda üniversitenin etkisiyle çok büyük bir değişim geçirdi. Ve yepyeni, modern bir şehir haline geldi.Eskişehir’de toplam 300 bin metrekarelik bir alana kurulu olan Kent park yapay plajı, iki açık yüzme havuzu, kent evi, oyun grupları, göleti, restoran ve büfeleri ile rüya gibi bir yerdir.Yine Eskişehir’in en güzel yerlerinden Porsuk Çayı, yenilenmiş köprüler ve heykellerin bulunduğu, kafe ve restoranlarla çevrili keyifli bir yerdir.

Eskişehir Valiliği Duyuruları

Porsuk çayından gondollara ve botlara binerek baştanbaşa çayı gezip keyifli bir gün yaşayabilirsiniz.Severek gideceğiniz bir başka mekânda Eski yaş sebze ve meyve halinin restore edilmesi ile ortaya çıkan Haller Gençlik merkezi. Burası da gençler tarafından en çok tercih edilen yerler arasındadır. Eskişehir öğrenci kenti olması dolayısıyla kültür ve sanat etkinliklerine sürekli misafirlik yapmaktadır ve Eskişehir’de müzeler ücretsiz olarak ziyaret edilir.

Eskişehir Valiliği Adresi

İlimizde yer alan Cam sanatları müzesi ve Hava müzesi oldukça dikkat çekmektedir.Eğer alışveriş yapacaksanız Atlıhan el sanatları çarşısına uğramalısınız. Eskişehir denilince akla üniversitesinin dışında ilk gelen şey lületaşıdır. Bu muhteşem lületaşı ile yapılan pipodan sigara ağızlığına heykellerden kolye ve küpe gibi takılara kadar birçok hediyelik eşya yapılmaktadır.

Eskişehir Valiliği İletişim

5 bin yıldır ustaların elinde şekil bulan bu taş Eskişehir’in simgesi haline gelmiştir. Odun pazarı ilçesinde yer alan Kurşunlu külliyesi ve içerisinde ki lületaşı müzesini dilediğiniz zaman gezebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*