Eskişehir Büyükşehir Belediyesi


eskisehir buyuksehir belediyesi
eskisehir buyuksehir belediyesi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları: İsa’dan önceki birinci yılda porsuk nehri kıyılarında frigyalılar tarafından kurulmuştur. Coğrafi olarak en önemli yol kavşaklarından birisidir. Yunus Emre, Nasrettin Hoca gibi Türk tarihinin unutulmayan kişiliklerini yetiştirmiştir. Çeşitli hastalıklara şifa olan sular bulundurmaktadır. Eskişehir kültürel zenginliğinin yanı sıra doğal zenginliği de bütünlüğü tamamladığını görebiliriz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Adresi

Sakarya ve porsuk havzalarındaki düzlüklerle bunları çevreleyen tepeler arasında yer almaktadır. İç Anadolu bölgesinde bulunması nedeni ile karasal iklim görülmektedir. Antik kent han ilçesine bağlı Yazılıkaya Köyünde yer almaktadır. Geçmişte yaşayan uygarlıklara ait birçok o dönemi anlatan kabartmalar bulunmaktadır. Günümüzde Eskişehir’i çevreleyen surlar tamamen yıkılmış sadece doğu ve batısındaki girişlerde bulunan kulelerden kalıntılar kalmıştır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Telefonu

Frig kaya anıtlarının en önemlisi ve görkemlisi bölgenin ve dünyanın en değerli yapıtlarındandır. Önemli türbeler Şeyh Şehabettin ve Şeyh Edebali türbeleridir. Ulaşımını oldukça geliştiren bu şehir hava ve karadan tamamen yararlanmaktadır. Önemli yol kavşağı görevi yapan bu şehir demir yolu, helikopter, lokomotif uçak motorlarını yapma gücüne sahiptir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Anadolu Üniversitesi açık öğretim, sivil havacılık, engellilere eğitim vermek ve bunun gibi birçok alanda öncü olmuştur. Eskişehir’de birçok sanayi kuruluşları, Üniversiteler, enerji olanakları, zengin yer altı kaynakları ile ekonomisini korumuştur. Şehrin kırsal kesimlerine göre merkezinde nüfusu her gecen gün artmaktadır. En önemli tarım merkezi olan ilimiz tahıl üretiminde oldukça zenginliğe sahip ve şekeri gibi bitkilerin üretiminde önemli yere sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*