Erzurum Büyükşehir Belediyesi


erzurum buyuksehir belediyesi
erzurum buyuksehir belediyesi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları: Erzurum doğu Anadolu’nun en büyük kenti olup çok eskilere dayanan bir kuruluşu vardı. Palandöken dağlarının etekleri ile adeta bütünleşen bu kent kış turizmi açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Tarihi yönden birçok eseri geleceğe taşımış ve bugüne kadar barındırmıştır. Bu şehir birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.1514 yılında şehri ve çevresinin hükmüne sahip Osmanlılar, Türkiye Cumhuriyetinin kurulduğu tarihe kadar egemenliğini sürdürmüştür.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Adresi

Coğrafi olarak Türkiye’nin orta ve batı bölgelerinin en yükseltisi fazla olan ilimizdir. Erzurum iline 79 km uzaklıktaki horasan-Pasinler-Erzurum tarihi ipek yolunun üzerinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra Erzurum’a hakim bir tepe üzerine kurulu Erzurum kalesi şehre hâkimdir. Osmanlı özelliklerini taşıyan iki katlı bina hala çarşı olarak kullanılmakta ve çoğunluğu Oltu taşı esnafına aittir. Anadolu’nun en büyük medresesine yıllardır sahip çıkarak tarihi varlığımıza sahip çıkmıştır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Telefonu

Üç kümbetler sekiz köşeli plan üzerine oturtturulmuş ve Emir Saltuk’a ait olduğu bilinmektedir. Tamamen kesme taştan yapılmış kümbetlerin ikisinin kimin yaptığı bilinmemektedir. Tortum Gölünün son kısmında meydana gelen çağlayan vadisinde ki bir dağın heyelan sonucu çayın önünü kapatarak oluşmuştur.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Baharda suyun bol olduğu zamanlarda eşsiz manzarasına doyamayacak ve gözlerinizi alamayacaksınız. Erzurum Çoruh Nehrinde rafting yapmaya çok elverişli olması nedeni ile dünya rafting şampiyonasına ev sahipliği yapmıştır.  Erzurum ilimiz Türkiye için önemli katkılar sağlayarak büyük şehir olmayı başarmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*