Erzincan Valiliği


erzincan valiligi
erzincan valiligi

Erzincan Valiliği Protokol Listesi: Özellikle yaz aylarında görülmesi gereken bir ilimizdir, Erzincan, kış sporları doğal güzellikleri ve su sporları ile turizm açısından cazip bir ilimizdir. 3500 metre yüksekliğinde ki dağları ile kış sporlarına oldukça elverişlidir. Erzincan ve Tercan baraj gölünde su sporları yapılmaktadır. Rafting için ise Karasu nehri tercih edilmektedir. Yamaç paraşütü sevenler için Küçük Çakırman Köyü büyük önem taşımaktadır. Esence Yedigöller’de doğa yürüyüşü yapılabilir.

Erzincan Valiliği Duyuruları

Burada ayrıca dağ bisikleti, kaya tırmanışları, kayak ve dağ kampları, şelale ve buzul tırmanışı, cirit ve camel tropy yapılabilecek diğer aktivitelerdir. Her meyvenin yetiştirilebildiği ovası, tarih boyunca çok büyük savaşlara sahne olmuş mekânları ile ünlü bir ilimizdir. Bin yıl içerisinde yaşanan şiddetli depremler tam 11 kez haritan silinmiştir. Erzincan’ın ilçeleri, Çayırlı, Kemah, Kemaliye, Rafahiyei, iliç, Tercan ve Üzümlü’ dür.

Erzincan Valiliği Adresi

Çağlayan Beldesi sınırlarında yer alan 150 metre uzunluğunda ki Girlevik Şelalesinin ziyaretçileri her geçen yıl artmaktadır. Girlevik şelalesine gelenler buranın lezzetli balıklarından yemeden dönmemekteler.Ekşisu da yer alan kaplıcalar ise şifa dağıtmaktadırlar.  Erzincan ili Kemaliye ilçesinde dünyanın en büyük kanyonu yer almaktadır.

Erzincan Valiliği Telefonu

Erzincan ilimiz bir de hava alanına sahiptir. Erzincan yemekleri ise oldukça çeşitlidir. Kelecoş, Kaygana, Bisi, Çökelekli, El böreği, Hamur borani, Şirin, Babukka, Kesme çorbası, kaburga, kapama, ekşili zerde en ünlü yemekleri arasındadır.Erzincan tulum peyniri de lezzetiyle oldukça meşhurdur. Erzincan’ın buz mağaraları da oldukça dikkat çekicidir. Kemah ilçesinde yer almaktadır. İçlerinde büyük buz kitlelerinin oluşturduğu sarkıt ve dikitler yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*