Emeklilik Hesaplama


emeklilik hesaplama
emeklilik hesaplama

E Devlet Emeklilik Hesaplama: Yıllarca çalıştıktan ve düzenli olarak devlete ödenen primlerin ardından emeklilik beklenmektedir. Yılların yorgunluğuyla birlikte emekli olduktan sonra maaşı geçinmek için yeterli olanlar istirahat, maaşı geçinmek için az olanlar ise ekstra işlere başlamaktadır. Emekli olduktan sonra karşımıza ilk önce emeklilik hesaplama çıkmaktadır. Emekliliği hesaplamak için birçok yöntem ve uygulama vardır.

SGK Emeklilik Hesaplama

Emeklilik hesaplama işlemleri gün ve ay ile çalışma süresi yazıldıktan sonra çıkan miktarın vergisiz ödeneğidir. Emekli maaş olarak çıkan ödenek ise devlete yıllarca ödemiş olduğunuz primin karşılığı niteliğindedir. Sağlıktan yaralanmak ve ilerleyen yıllarda emekli olmak için ödenen primlerin ardından emekli olunduktan sonra tekrardan sağlıktan yararlanılmakta ve bu sefer devlet para ödemektedir.

Emekli İkramiyesi Hesaplama

Ödenen miktarı hesaplamak için birçok yöntem bulunmaktadır. İnternet siteleri üzerinden bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girdikten sonra emeklilik hesaplanma işlemi tamamlanmaktadır.  Bu işlemi resmi olmayan kurum veya kurum siteleri yapmaktadır. Devlet kurumlarında da bu işlemin yapılması mümkündür. Ayrıca emeklilik sorgulama işlemini yapmak için e-devlet kapısından ulaşılmak mümkündür.E

Emekli Sandığı Emeklilik Hesaplama

E-devlet kapısına girmek için e devlet şifresi gerekmektedir. E-devlet şifresini PTT şubelerine bizzat başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru esnasında T.C. Kimlik kartı yanınızda olması gerekmektedir. E devlet şifresini kimlik kartı ile bizzat PTT şubelerine başvuru yapanlara verilmektedir. Ayrıca e-devlet şifresi için hizmet bedeli 1 TL alınmaktadır.

Emekli Maaşı Hesaplama

E-devlet şifresini aldıktan sonra internet üzerinden e-devlet kapısına girilmesi gerekmektedir. Girildikten sonra bilgileri eksiksiz ve doğru girerek giriş yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra muhakkak yeni şifre tayin edilmelidir. Aksi halde unutulan şifreler tekrardan verilmemektedir. E devlet kapısına girmek için almış olduğunuz şifreyi unuttuysanız PTT şubelerine tekrardan gidilerek 4 TL karşılığında yeni şifre almak mümkündür. Bu işlemi yapmak içinde bizzat başvuru yapmak gerekmektedir. Aksi halde ikinci bir kişiye başkasının şifresi verilmemektedir.

SSK Emeklilik Hesaplama

Emeklilik hesaplama işlemini birçok internet sitesi üzerinden yapmak mümkündür. Bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girildikten sonra sorgulama yapılmaktadır. Sorgulamanın ardından emeklilik hesaplama işlemi tamamlanmaktadır. Eğer bilgisayar ve internet ile ilgili kullanma sorununuz varsa muhakkak güvenilir kişiler ile yapılmasında yarar vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*