Emekli Sicil Numarası Sorgulama


emekli sicil numarasi sorgulama
emekli sicil numarasi sorgulama

Emekli Sicil No Sorgulama: Emekli sicil numarası kişiye özel T.C numarası olmadan önce sigortalıların işine çok yarıyordu. Günümüzde herkesin T.C kimlik numarası olduğundan bu uygulama artık T.C numarasıyla kolaylıkla olmaktadır. Her türlü Kişisel bilgilerinize artık evden internetin olduğu her yerden rahatlıkla ulaşa bilirsiniz.Bu durum bir süre öncesine kadar saatlerce sıra beklemek le oluyordu. Türkiye’nin de gelişmesiyle bu uygulama eskiler de kaldı.

Sigorta Sicil Numarası Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan bu hizmet le Türkiye de teknolojinin gelişmesiyle beraber nimetlerinden faydalanılıyor. İnternetten Emekli Sicil numarası sorgulama ekranı için detaylı bilgi aşağıda verilmiştir açıklaması kolaylıkla yapılmıştır. Emekliliğe hak kazanmış iseniz Emekliliğinize ait sicil numarasını detaylı bilgileri görebileceksiniz.Emekli Sicil Numarasına Kolaylıkla ulaşa biliyorsunuz istediğiniz hesaplayıcıyı çalıştırarak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

Sigorta Sicil No Öğrenme

Bilgilere erişebilmek oldukça önemli ve sağlıklı çünkü bu bilgileri devletin resmi SSK siteleri olup SSK müdürlüğü tarafından özenle hazırlanmakta ve doğru bilgilere ulaşılmaktadır.  Otomatik hesaplayıcılarda bu sistem üzerine kurulu olmakla birlikte kolaylık sunuyor. Emekli Sicil No Sorgulama işleminizi yapabilmek için T.C. kimlik numaranızın ayrıca nüfus cüzdanınızın olması yeterlidir.

 Emekli Sicil No Öğrenme

Bazı kişisel bilgileriniz istenecektir T.C No ile emekli sicil numaranızı sisteme  verdiğimiz linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Tek bir tıkla internetten online olarak anında zaman kaybetmeden hızlı ve güvenli bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz. Sak ile alakalı işlerinizi artık sgk.gov.tr  resmi  internet sitesinden e devlet şifresi olmadan yapılabildiği gibi emekli sicil no sorgulama işleminizi de e devlet şifresi olmadan öğrenilebilirsiniz.

Sicil Numarası Sorgulama

Önce yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra açılacak sayfada TC kimlik numaranızı isteyecek, nüfus il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodunu da doğru girdikten sonra sorgula demeniz yeterli olacaktır. Sonrasında açılacak sayfada solda menüler var.Sosyal Güvenlik Kurumu başlığı altında 4A Hizmetleri, 4B Hizmetleri, 4C Hizmetleri kısımlarını buluyoruz. Hangisine bağlı i iseniz altından 4A, 4B veya 4C Emeklilik Tescil Kaydı bağlantılarından birini seçip tıklıyorsunuz. Bu adımdan sonra istediğiniz bilgiler size sunuluyor. “Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti 4C” linkine tıklayarak, Emekli Sandığı Sicil No’nuzu görebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*