Elektronik İmza


elektronik imza
elektronik imza

Elektronik İmza Nedir: Elektronik imza, başka bir elektronik veriye yüklenen ve elektronik olarak kimlik tanımlamaya yardım olan bilgidir. Harf, karakter ya da sembollerden oluşan imza sayesinde kişisel bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından erişilmesini engelleyerek güvenli giriş ve çıkışı sağlamaktadır.

Elektronik İmza Kanunu

Şahısların el ile atmış oldukların imzanın sayısal değerler ile elektronik hale gelerek ses tonu, parmak izi, göz retinası gibi kişiye ait biometrik önlem içeren bilgileri veri tabanına yükleyerek oluşturulan elektronik imza sayesinde mobil tüm işlemler gizlilik çerçevesi içinde üçüncü şahıslar bilgilere ulaşmadan yapılabilmektedir. Bu işlem sayesinde tüm elektronik işlerinizi güven içinde yapabilmek ile birlikte yapılacak işlemler kimlik tanımlaması sayesinde hızlı bir şekilde olmaktadır. Böylece iş maliyetleri de düşmektedir ve verimlilik artacaktır.

Elektronik İmza Nasıl Oluşturulur

Yapılan işlemlerin elektronik ortamda hızlı bir şekilde yapılmasının avantajı olarak iş takibi de kolaylaşmış ve daha sıklaşmış olacaktır. E-ticaretin güven açısından desteklenmesini sağlayan elektronik bilgiler ile oluşturulan imza sayesinde e-ticaret işlemlerindeki artış firmaları üretim, satış ve pazarlama hacimlerinin artmasına yardımcı olacaktır.

Elektronik İmza Nasıl Alınır

Kâğıt tabancı evrak ve bilgi işlemlerinin uzun sürelerde tamamlanması işlerin takip ve kontrol süreçlerini uzatarak işlemlerin aksamasına ve yavaşlamasına neden olmaktadır. Firmaların ticaret işlemlerini hızlandırmak adına oldukça önemli bir yere sahip olan biometrik değerli imzalar ile üretimden pazarlamaya kadar tüm işlemler hızlanmış ve pazarla buluşmaktadır. Yüksek kaliteli hizmet verilmesi içinde son derece önemli bir yere sahip olan sayısal değerli imzaların bireysel ve kurumsal kullanımları hızla artmaktadır.

E Devlet Elektronik İmza

Kişi, kurum ve kuruluşların belirlenen yasal şartlar ile oluşturdukları elektronik imza sayesinde tüm elektronik işlemleri bilgileri gizli kalacak şekilde güvenle ve hızlıca gerçekleştirebilmektedirler. Teknolojinin tüm yayınlarını elektronik işlemler ile hızla gerçekleştiren sayısal değerli imzalar e-ticaretin önemini arttırmaktadır.

E İmza Nedir

Bu imza için gerekli olan tüm veriler, kimlik bilgileri, kişisel bilgiler veri tabanına yüklenerek sonraki kullanım süreçlerinde veri aktarımının üçüncü kişilerin elde etmesini engellenmesine yardımcı olmaktadır. Böylece gizlilik koşulları göz önünde bulundurularak, elektronik ve ticari işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilmiş güvenle kişiler, kurumlar tarafından kontrol ve takibi yapılabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*