Elektrik Borç Sorgulama


elektrik borc sorgulama
elektrik borc sorgulama

Elektrik Fatura Sorgulama: Günlük mesai veya başkaca sebeplerden dolayı faturalarınızın (Elektrik, Su, Doğalgaz, Telefon vs.) ödenmeleriniz için ilgili kurum veya kuruluşların yanı sıra Banka, PTT, ve Fatura ödeme merkezlerinin ilgili veznelerine yatırabilir,  Banka otomatik ödeme talimatı vermek suretiyle gerçekleştirebilir veya e-fatura ödemeleri sistemiyle de hiçbir sıraya girmeden, vakit kaybetmeden de oturduğunuz yerden yapabilirsiniz.

Elektrik Fatura Ödeme

Elektrik borcunuz var ve bunun ödemesini bilgisayar ortamında online olarak gerçekleştirmek istiyorsanız; Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, kısa adı TEDAŞ internet üzerinden elektrik borcunuza ait faturalarınızı ücretsiz ve kolay bir şekilde ödemenize imkan tanımaktadır. Faturası eline ulaşmayan aboneler için, böyle bir hizmetin sunulması gerçekten de insanlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, kısa adı TEDAŞ’ın resmi internet sitesindeki, (Tedaş Elektrik Faturası Borç Sorgulama Sistemine hoş geldiniz)  ulaştığınızda, sorgulamalarınızı yapabilmeniz için, Ekrandaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz.

Elektrik Borç Sorgula

TEDAŞ Elektrik Borç Sorgulaması için “ ili seçip, işletme kodu, abone no ve vergi no girmeniz gerekmektedir. Fatura sorgulaması yapabilmeniz için, müşteri numaranızı ve İşletme Kodunuzu bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgilere de eski ödemiş olduğunuz faturalardan da ulaşabilirsiniz. Tedaş borcunuzu öğrenmenin bir başka yolu ise,  cep telefonu ile sorgulamaktır.Bu hizmetten yararlanmak isteyen elektrik abonelerinin cep telefonlarına tüm operatörler için; “ABONE boşluk İşletme Kodu boşluk Abone Numara” yazıp 4186 servis numarasına SMS göndermeleri kayıt olmaları için yeterli olacak.

Elektrik Borç Ödeme

-Fatura borç tutarı ve son ödeme tarihi,

-Faturasının ödemesi yapıldığında ödeme yapıldı bilgisi,

-Son ödeme tarihi geçtiği halde ödenmemiş faturası varsa ödenmedi bilgisi,

-Ödenmeyen fatura nedeniyle abonenin elektriği kesilecekse kesinti bilgisi.

Elektrik aboneleri mobil bilgi servisine abone olmaksızın diledikleri zaman anlık sorgulama yaparak da fatura bilgilerine ulaşabilecek.

 Elektrik Fatura Hesaplama

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, kısa adı TEDAŞ”ın  ayrıca; Tedaş elektrik abonelik işlemleri için gerekli belgeleri öğrenebilir, hatta başvuruda bulunabilirsiniz. Elektrik arıza kaydı verebilir, Tedaş ile ilgili gelişmekte olan haberleri de yakından inceleyebilirsiniz. Tedaş’ın geliştirdiği Online Fatura sorgulama sayesinde, özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanların, yoğunluklarının biraz olsun azalmasına yardımcı olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*