E Şifre


e sifre
e sifre

E Şifre Sorgulama: İnternet kullanımın günümüzde bir hayli artışı ile 2008 yılında bir proje olarak hayata geçirilen e devlet sistemi 1 Kasım 2010 tarihi itibari ile hayata geçirildi ve pek çok kamusal işlemin yapıldığı bir platform haline geldi.

E Şifre Alma

Bir çok vatandaş emekli maaşı öğrenme, askerlik ve celp işlemleri , ssk, bağkur sigorta sorgulamalarını, ayrıntılı maaş bilgisini, adalet bakanlığı, başbakanlık,  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, dış işleri bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, gelir idaresi başkanlığı, gümrük ve ticaret bakanlığı, iç işleri bakanlığı, kıyı emniyet genel müdürlüğü, kosgeb, maliye bakanlığı, milli savunma bakanlığı, milli eğitim bakanlığı, Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ptt, sağlık bakanlığı, tapu ve kadastro genel müdürlüğü,Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü gibi resmi dairelerde halledilmesi gereken başvuru ve takip işlemlerini bilgisayar başında halleder oldu.

E Şifre Değiştirme

Bunun için tek ihtiyacınız olam bir e devlet şifresine sahip olmak. Bunun için de bir PTT şubesine gidip 1 TL ödeme karşılığında kimliğimiz ile bu şifreyi temin etmek yeterli. E devlet şifreniz ile artık tüm hizmetlere ulaşmak çok kolay. Tabiki her güzel uygulamanın dikkat edilmesi gerekilen hususları var. E devlet sifresini unutursak veya kayıp edersek ne yapmalıyız

E devlet şifresi nasıl alınır

İlk kez alım yaparken 1 tl ödediğiniz e devlet şifresi tekrar alıcak olduğunuzda karşınıza 4 tl olarak çıkıyor. Kullanıcılar tarafından tepki gösterilen bu uygulamanın malesef parayı ödeyip tekrar almaktan başka başka bir yolu bulunmamaktadır. Bu yüzden e devlet sifrenizi iyi muhafaza ediniz. E devlet şifrenizi aldıktan sonra tüm bu hizmetlerden yararlanabileceğiniz oldukça kullanışlı ve güvenli sitenin adresi Aşağıda Verilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*