E Rapor


e rapor
e rapor

E Rapor Sistemi Nedir: Sağlık hiç şüphesiz ki hayatımızdaki en önemli konudur. Onsuz hiçbir şey yapılamaz. Olmazsa olmazdır sağlık. Bedenimize çok iyi bakmalıyız. Aksi takdirde ömrümüzün bir kısmı ne yazık ki hastane köşelerinde geçer. Bunu kimse istemez. Tabi elimizde olmayan durumlar da olabiliyor. Hastalıklarımızın irsi olması sebebiyle bir takım hastalıklara da maalesef yakalanabiliyoruz.

E Rapor Sorgulama

İnternet hayatımıza girdiğinden beri hastanelerde çok geçmeden bu duruma ayak uydurdu. Sağlık alanında gün geçmiyor ki yeni bir uygulamayla karşı karşıya kalmayalım. Bunlardan biride e-rapor uygulamasıdır. Çok büyük kolaylık sunan bu uygulamaya  kısa zamanda hastaneler de ayak uydurdu. Artık veri transferleri çok hızlı bir şekilde yapılmaktadır. İnsanlar kendileriyle olan durumları zahmetsizce internet üzerinden öğrenebiliyorlar. Çeşitli devlet kurumları farklı internet veri programları kullanırlar. Hastanelerimizde de kullanılan ise Medula programıdır. Bu program sayesinde sağlık raporlarımıza kolayca ulaşabiliyoruz.

E Rapor Uygulaması

Eczanelerimiz hastanelerle işbirliği içinde bu program sayesinde hastaların raporlarını görüp hızlı bir şekilde kişilerin işlemlerini gerçekleştirirler. Hastaneye başvuran bir kişi tedavi ve tetkiklerin ardından doktor tarafından raporu hazırlanır. Rapor hazırlanıp imzalar atıldıktan sonra bu rapor yukarıda bahsettiğimiz programa girilir ve ilgili yerlere veri transferi olarak gönderilir. Bu sayede kişilerin mağduriyetleri önlenmiş olur ve işlemler çok hızlı bir şekilde gerçekleşir.

E Rapor Sgk

2010 yılından önce işlemler hasta kişi üzerinden elden yapıldığı için çeşitli sıkıntılar doğabiliyordu. Şimdilerde ise işlemler sorunsuz, sıkıntısız hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.E-rapor sistemine geçildiğinden beri sahte rapor düzenleme durumu da ortadan kalkmıştır. İşlemler tamamen internet üzerinde kurumlar arasında veri alışverişi şeklinde yapıldığı için sahte rapor düzenlemenin de önüne geçilmiş oldu. Her şeyi düzenli bir şekilde sorunsuz ve hızlı bir şekilde yürümesi yine internet sayesinde olmuştur.

E Rapor Girişi

Her konuda büyük faydalar sağlayan internet hayatımızdaki en önemli konu olan sağlık konusunda da imdadımız yetişmiştir. Devlet kurumlarının işbirliği sayesinde sağlık sorunlarımızla ilgili işlemler çok çabuk ve sorunsuz bir şekilde E-rapor sayesinde gerçekleşmektedir. İnternet sosyal yaşantımıza girdiğinden beri çok önemli kolaylıklar sunmuştur. Çağımız hız ve bilişim çağı. Bu çağa ayak uydurmak tamamen bizim yararımızadır. Mutlak suretle yeniliklere açık ve hazır olmamız gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*