E Okul


e okul
e okul

E Okul Nedir: E-okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılında yürürlüğe konulmuş, bir öğrencinin okula kayıt olmasıyla başlayıp mezun olduğu döneme kadar bütün bilgilerinin yer aldığı sistemdir. E-okul sayesinde öğrenciler geçmişe dair notlarını ve birçok karne bilgilerini öğrenebilirler. Ayrıca dönem notlarını da e-okul üzerinden takip edebilirler.

E Okul Giriş

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış ve öğrencilerin bütün bilgilerinin yer aldığı sistemdir. E-okul sayesinden öğrenciler notlarını ve birçok bilgilerini internet sayesinde evlerinden öğrenebilirler.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-okul öğrenciler ve veliler için büyük bir hizmettir. Çünkü öğrenciler aldığı notları unutabiliyor ve birçok bilgilerini takip edemeyebiliyor. E-okul sayesinde internet üzerinden devamsızlık bilgilerini, notlarını, geçmişe dair karnelerine ve notlarına ulaşabilirler. Ayrıca en büyük özelliği ise aileler içindir. Aileler çocuklarının notlarını buradan takip edebilirler. Çünkü çocuklar bazen notlarını anne ve babalarından saklayabilmektedir. Bunun için bu yalan ve yanlışlıklara karşı aileler notları bu sistem üzerinden takip edebilirler.

E Okul  Sistemi

Ayrıca çocuklarının düzenli olarak okula gidip gitmediklerini bu sistem üzerinden takip edebilirler. E-okul sürekli olarak kendini yenilemekte ve gelecekteki eğitim sistemi için atılmış büyük bir adım olarak gösterilmektedir. E-okul sayesinde öğrenciler sınav ve sözlü tarihlerini düzenli olarak takip edebilmektedir. Böylece öğrencilerin sınavlar hakkında bir karışıklık gibi durumu söz konusu olmamaktadır. E-okul öğrencilerin bütün bilgilerinin olduğu bir sistemdir. Öğrencinin 1. sınıftan 8.sınıfa kadar bütün bilgileri bu sistemde yer almaktadır.

E Okul Yönetim Bilgi Sistemi

Öğrenci bu sayede geçmişe dönük notlarını kontrol edebilecek ve durumu bilecektir. Ayrıca ailelerde çocukları hakkında bilgi almak için okula sürekli gitmek zorunda kalmayacaktır. Şifreler ailelerle paylaşılmalı öğrencilerin durumu hakkında veliler bilgili olmalıdır.

E-Okul’a Düşen Görevler

–          E-okul okullarda ve sınıflarda sınıftaki öğrencilerin bilgilerini düzenli olarak sağlamak zorundadır.

–          Sınıf listelerini ve sınıfta kaç öğrenci olup olmadığını düzenli olarak sıralamaktadır.

–          Öğrencilerin resimlerini düzenli olarak sisteme girmekte ve öncelikle 6,7 ve 8. sınıf bilgilerini girmektedir.

–          Öğrencilerin özürlü ve özürsüz olarak devamsızlıklarını günlük olarak sisteme girmekle yükümlüdür.

–          Okullarda günlük, aylık olan duyuruları sisteme düzenli ve zamanında girmekle yükümlüdür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*