E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi


e okul veli bilgilendirme sistemi
e okul veli bilgilendirme sistemi

Veli Bilgilendirme Sistemi: E-okul öğrencilerin okula kayıt olduğu günden itibaren notlarının, devamsızlık durumlarının, sınav tarihlerinin, sınıflarının ve öğretmenlerinin yer aldığı bir sistemdir. Bu sayede öğrenciler notlarını, devamsızlıklarını, sınav tarihlerini kolaylıkla takip edebileceklerdir. Genelde öğrencilere verilen sözlü notları öğrencilerle pek paylaşılmamaktadır. E-okul sayesinde öğrenciler öğretmenlerinin verdiği notları bu sistem üzerinden görebileceklerdir.

Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

            E-okul’a girmek kolay bir şekilde yapılır. Bunun için yapılması gerekenler şunlardır:

Öncelikle Sayanın Altında Bulunan Linke tıklayarak sisteme giriş yapıyoruz. Ardından resimde gördüğünüz kodu “Giriş Kodu” yazan yere yazıyoruz. Daha sonra “Kullanıcı Adı” yazan yere kimlik numarasını yazıyoruz ve şifre kısmına okul numarasını yazarak sisteme giriş yapabiliyoruz.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

            Veliler çocuklarının durumlarını e-okul sayesinde öğrenebilmektedirler. Bu sayede çocuklarının devamsızlık durumlarını, not bilgilerini kolayca öğrenebilirler. Veli Bilgilendirme Sistemi’ne girerek çocuğunuzun okula gidip gitmediğini, sınav tarihlerini ve notlarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Veli Bilgilendirme Sistemi’ne Nasıl Girilir

Sayfa Altındaki  linke tıklayarak tarayıcımızla sisteme bağlanıyoruz. Burada belirtilen “Resimdeki Rakamlar” bölümüne resimde gördüğünü numaraları giriniz. Ardından “Öğrenci T.C. Kimlik No” yazan yere çocuğunuzun kimlik numarasını yazıyorsunuz. Daha sonra “Öğrenci Okul No” yazan yere ise okul numarasını yazarak sisteme bağlanıyorsunuz. Burada karşınıza güvenlik sorusu gelecektir. Bu sorular ise ;

–          Çocuğunuzun doğum yılı

–          Çocuğunuzun doğduğu ilçe

–          Karşınıza çıkan resimler arasından çocuğunuzun resmini seçmeniz gerekiyor.

 Meb Veli Bilgilendirme Sistemi

Böylelikle güvenlik safhasını da atlatarak sisteme giriş yapıyoruz. Sol taraftaki bölümden istediğiniz kategoriye girerek çocuğunuzun sınav tarihleri, devamsızlık bilgileri, sınav notları, karne bilgileri, duyurular gibi birçok cevaba sahip olabilirsiniz. Veliler için ideal olan bu sistem kullanılması gayet kolaydır. Sistem çocuklar için ayrı veliler için ayrı olarak hazırlanmıştır. Çocuğunuzun okul numarasını öğrenerek bu sisteme çocuğunuzdan habersiz olarak girebilirsiniz. Böylece gizliden çocuğunuzu takip etmeniz mümkün olacaktır.

E Okul Yönetim Bilgi Sistemi

Veli Bilgilendirme Sistemi kolayca girebileceğiniz bir sitem olup işinizi kolayca görebilirsiniz. Bu sistem sayesinde çocuklarınızı kolay bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz. Eğer işiniz yoğunsa ve sürekli olarak okula gidip çocuğunuzu takip edemiyor ve notlarını öğrenemiyorsanız bu sistem tam size göre hazırlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*