E Okul Sınav Sonuçları


e okul sinav sonuclari
e okul sinav sonuclari

E Okul Sınav Sonucu: Milli eğitim bakanlığımız tarafından hayata geçirilen bir sistemde e okul projesidir. E okul projesi ile öğrencinin okula kaydından mezun oluncaya kadar işleyen bir süreçtir. 2007 yılından bu yana kullanılmaktadır.

Bursluluk Sınavı Sonuçları

E okul projesi çok boyutlu bir projedir. E okul ile yapılabilecek işlemler ise şunlardır, örgencinin okula kaydı, dosya bilgilerin ve resminin sistem işlenmesi, nakil alma ve nakil verme işlemleri, devamsızlık girişi ve devamsızlık takibi, okulun ders programı, okutulacak derslerin ve dersi okutacak öğretmenlerin bilgilerin işlenmesi, sınav tarihleri ve gelişim raporu işlemleri gibi öğrenci hayatını doğrudan ilgilendiren tüm işlemler. E okulun kısa ve uzun vadeli iki planı mevcuttur. Kısa vadeli planının çoğu gerçekleşmiştir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Bunlar arasında notların görüntülenmesi gibi belki de artık karneye yer bırakmayan bir uyulma başı çekmektedir. Tabi ki her şeyin not olduğu bu arada unutulmamalıdır. Uzun vadede ise öğrencilerin bedensel gelişim grafiklerini sistemden alınabilmesi, aşı kartlarının sisteme işlenebilmesi gibi bir öğrenciliyle ilgili olabilecek tüm işlemlerin detaylı ekranlar tarafından gösteriminin sağlanması gibi oldukça geniş sunumlar sağlamaktır. Tüm bunları sağlamak için okullara büyük görev düşmekdedir.

E Okul Sınav Tarihleri

Bu görevlerin başlıcaları ise, sisteme öğrenci kayıtlarını eksiksiz bir biçimde işlenmeleri, özellikle son günlerde yoğunluk yaşanmaması için fotoğraflar düzgün bir şekilde çekilmelidir, öğrencilere ait devamsızlık bilgilerinin günlük olarak sisteme işlenmesi, nakilleri kontrol etmeleri ve sistemde yer alan resmi yazı açıklamaları uygulamaları gerekmektedir. Tüm işlemlerin yapılmasında ki neden ise artık Milli Eğitim Bakanlığı okullardan öğrenci hakkında bilgi istemeyecek sistemden anlık olarak çekeceği içindir. Böylelikle vakit, kâğıt ve personelden tasarruf sağlanıp en yüksek alınmaya çalışılacaktır.

E Okul Sınav Sonuçları Öğrenme

Sistemin avantajlarından biride e okul sınav sonuçlarıdır. E okul sınav sonuçları öğrenci olsun, öğretmen olsun, öğrenci velileri olsun tüm hepsi yararlanmaktadır. Öğretmen sınav sonuçlarını sisteme yükleyip öğrenci velisi sistemden bakmaktadır. Bu projenin en faydalı kısmı ise öğrenci velisi tarafından öğrencinin an be an izlenmesidir. Proje ile belki ileri bir tarihte karneye veda edeceğimiz gerçeğidir. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilerinden bu konuda herhangi bir açıklama olmasa da sistem bunu kaldırabilecek kapasite görünmesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*