E Okul Not Sorgulama


e okul not sorgulama
e okul not sorgulama

E Okul Not: Hayatımızda internetin birçok ortama girmesi bazı işlemleri kolaylaştırmaktadır. Devlet ise bu konuda geniş kapsamlı çalışmalar yaparak kurumlarını internet ortamına taşımayı başarmıştır. Bu kurumlardan birisi ise Milli Eğitim Bakanlığıdır. Bakanlık eğitim öğretim sistemini geliştirmek için çalışmalarına devam etmektedir. Öğrenci ve velilere ise internet ortamında eğitim öğretim durumlarını görmelerine olanak sağlamaktadır.

E Okul Not Öğrenme

Bu sistemlerin başında ise e-okul sistemi gelmektedir. Veliler ve öğrenciler için notları ve devamsızlıkları görmeleri için tasarlanmış kullanımı kolay bir sitedir. İnternet üzerinden e-okul veli bilgilendirme sistemine girerek öğrencilerin bilgilerine ulaşmak mümkündür. Bu bilgilerden birisi ise öğrencilerin ders notlarıdır. E-okul not sorgulama ile öğrencilerin derslerinde ve sınavlarında almış olduğu notlar görülmektedir.

E Okul Sorgulama

E-okul not sorgulama sistemi ile veliler ve öğrenciler dersteki ve sınavda almış olduğu notları ve sözlüleri görmektedir. Bu sistem ile velilerin öğrencileri hakkında bilgi alam kolaylığı sağlama niteliği amaçlanmıştır. E-okul not sorgulama için öncelikle internet üzerinden siteye girmek gerekmektedir. Siteye girdikten sonra öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası istenilen kutucuklara girildikten sonra doğrulama kodu yazılmalıdır. Bilgilerin ve doğrulama kodunun doğru olduğuna dikkat etmek gerekmektedir.

E Okul Not Hesaplama

Ardından çıkan sayfada öğrencinin birkaç kimlik bilgisi sorulmaktadır. Bu bilgiler girildikten sonra öğrencinin resminin yer aldığı kutucuk işaretlenmelidir. Sorgulama sistemine girildikten sonra öğrenci kimlik bilgileri başka girişlerde devamlı değişmektedir. Bu bilgileri de doğru girdikten sonra sol menüde yer alan öğrenci not bilgisi sekmesine tıklamak gerekmektedir. Bu sekmede birinci dönem ve ikinci dönem olarak ikiye ayrılmış bir bölme çıkmaktadır. Birinci dönem tablosunda öğrencinin okumuş olduğu sınıfın birinci dönem dersleri ve notları, ikinci dönem tablosunda ise öğrencinin okumuş olduğu sınıfın ikinci dönem dersleri ve notları yer almaktadır.

E Okul Not Bilgisi

E-okul not sorgulama sistemi ile veliler ve öğrenciler okumuş olduğu ders notlarını görmek mümkündür. Ayrıca öğretmenlerinin vermiş olduğu sözlü notları da bu iki tabloda yer almaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı bu sistem ile öğrenci ve velilerin sadece ders notlarını değil devamsızlık bilgisine, sorumlu derslerine ulaşma imkanı da sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*