E Okul Lise


e okul lise
e okul lise

Lise E Okul: Lisede okuyorsanız ve not bilgilerini öğrenmek istiyorsanız bu sistem sayesinde bütün bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu sistem aynı orta öğretim ve ilkokul gibi işlemektedir. Lise okuyan öğrenciler yine aynı şekilde aynı yöntemle aynı yerden sisteme giriş yapabilirler. Bu sisteme giriş yaptıktan sonra burada ilkokul, ortaokul bilgilerine de ulaşabilirsiniz. E-okul öğrencilerin işlerini kolaylaştıran ve bilgilerini kolaylıkla takip edebileceği sistemdir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2007 yılında sisteme sunduğu bu sistemle birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

E Okul Lise Veli Bilgilendirme Sistemi

E-okul öğrenci bilgilerinin bulunduğu sistemdir. Bu sisteme öğrenciler için ayrı bir giriş, veliler için ayrı giriş bulunmaktadır. Sistemde öğrenciler ve veliler birçok bilgiye ulaşabilirler.Öğrenci Bilgilendirme Sistemi, öğrenciler için kolaylıktır. Öğrenciler bu sistem sayesinde sol tarafta bulunan kategorilerden bilgilere ulaşabilirler. Sol tarafta bulunan kategorilerden;

Sınav Notları

Devamsızlık Bilgileri

Sınav Tarihleri

Aldığınız Belgeler

Bunun gibi birçok bilgilere ulaşabilirsiniz. Burada geçmiş yıllara ait not bilgisine de ulaşabilirsiniz.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi


Veli Bilgilendirme Sistemi, veliler için hazırlanmış bir sistemdir. Lise okuyan öğrenciler tam hareketli çağları olduğu için anne ve babalarından birçok bilgiyi saklayabilirler. Çocuğunuzun devamsızlık bilgilerini (özürlü ve özürsüz), not bilgilerini, sözlü notlarını öğrenebilirsiniz. Çocuklarınıza not bilgilerini ve okula gidip gitmediklerini sormanıza hiç gerek yok.

E Okul Bilgi Yönetim Sistemi

Bu sistem sayesinde çocuğunuzun okula gidip gitmediğini bu sistem sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz. Eğer işinizi yoğunsa ve okula gidip çocuğunuzu sürekli olarak takip edemiyorsanız, işiniz bu sistem sayesinde kolaylaşacaktır. Çocuğunuzu bu sistem sayesinde sürekli olarak takip edebilirsiniz. Lise çağındaki çocuklar takip edilmediği ve sorumluluk verilmediği sürece  yoldan çıkmaya meyillidirler. Buna birçok etken yol açabilir. Arkadaş çevresi bu konuda büyük bir etkendir. Bu yüzden çocuğunuzun arkadaş çevresine ve ne yapıp ne ettiğine dikkat etmeniz gerekiyor.

E Okul Lise Kayıt

Çocuğunuz okula gidiyorum diye başka yerlere de gidebilir. Bu yüzden sürekli çocuğunuzu takip edemeyebilirsiniz. İşiniz yoğun olabilir ve bu iş sizi yorabilir. Bu yüzden internet üzerinden e-okul’a bağlanarak çocuğunuzun devamsızlık bilgisine özürlü ve özürsüz olarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun not bilgisine de ulaşabilmeniz mümkündür. Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş için lütfen diğer yazımızı okuyunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*