E Okul Kayıtları


e okul kayitlari
e okul kayitlari

E Kayıt Nedir: E kayıt sistemi herkesçe bilinen ve birçok kuruluş için geçerli olan bir sistemdir. Okul kayıtları, vergi kayıtları, spor kayıtları vs. her ortamda kullanılır. Örneğin şu anda tüm okullarda geçerli olan sistem e kayıt sistemidir. İlkokul ve liselerde kullanılan bu sistem hem okul yöneticileri hem de öğrenciler için iyi bir kolaylık sağlamaktadır. Bu sistemin hedeflediği olumlu sonuçlar arasında sadece okul veya öğrenciler yoktur. Birçok kamu kuruluşunda, memur sınıflarında veyahut özel sektörde kullanılabilmektedir.

E Okul Lise Kayıtları

*Sistemin en önemli amacı bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak. E kayıt sisteminde somut dosyalar, belgeler, fotoğraflar, dilekçeler yoktur. Sadece sisteme işlenen kayıt işlemleri ve isimler vardır.

*İkinci önemli amaç ise kesinlik ve netliktir. E kayıt sistemlerinde aksama ve haksızlık olayı milyonda bir denecek kadar az bir orandadır. Sisteme işlenen ve işletilen bilgiler/isimler her zaman için yerini korumaktadır. Ve dosya/belge kaybolması gibi kritik ve içinden çıkması güç durumlar ile karşılaşma oranı azdır.

*Üçüncü ve kritik amaçlardan biri ise işlemleri hızlı bir şekilde halletmek ve kolaylaştırmaktır. Kilometrelerce mesafe uzaklıkta bulunan bir kurumdaki kayıt işlemini gerçekleştirmek için oraya gitmek zorunda kalmazsınız. İnternet üzerinden sadece birkaç dakika içinde bu işlemleri halledersiniz

E Okul İlköğretim Kayıtları

Sistemin en olumsuz yönü çökme problemleridir. Sistemin çökmesi durumunda bilgiler silinebilir, aksayabilir veya ertelenebilir. Ancak bu tür aksamalarda birebir görüşecek veya derdinizi anlatacak bir kimse bulamayabilirsiniz. İşte bu tür kötü durumlarda başınızın fazla ağrımaması için yapmanız gereken bazı şeyler vardır.

E Lise Kayıt

Bunlardan biri elektronik dilekçelerdir. Bu dilekçeler mesaj niteliğinde olup birçok problemi ve aksamayı çözmeye yeterli olabilir. Özellikle e kayıt sistemi kullanan birçok kurum veya kuruluş elektronik mesajlara önem vermektedir.

Ancak bu işlemlerden sonuç alamazsanız yapabileceğiniz çok da fazla bir şey kalmayabilir. İş ya sistemin düzeltilmesini beklemek ya da somut olarak dosya işlemlerine girişmektir Dosya işlemine girişmek sizi fazlası ile yoracaktır. Ancak sorunun düzeltilmesi adına her yol önemli sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*