E Okul Karne


e okul karne
e okul karne

E Okul Karne Sonuçları: İnternetin gelişmesi ve gelişmesi ile devlet kurumları programlarını internet üzerinden halkın görünümüne muştur. Bunlardan birisi ise Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde geliştirilen ve internet piyasasına sürülen e-okul sistemidir. E-okul sisteminde birçok eğitim öğretim gören öğrenciler ve velilerin bilgi alması amaçlanmıştır.

E Okul Karne Sorgulama

Bu sistemde e-okul karne ile velilerin ve öğrencilerin karneleri almadan önce notlarını görmelerine olanak sağlayan bir projedir. Eski yöntemde karne heyecanı karne alana kadar artmaktaydı. Fakat bu sistemde öğrenciler karnesini işlemlerin bittiği ve notların girildiği günden itibaren görmesi mümkün hale gelmiştir. Eski heyecanların kalmadığı fakat velilerin öğrencilerinin durumlarını görmelerini sağlamak açısından başarılı bir grafik çizmektedir.

E Okul Karne Nedir

E-okul karne sistemi lise, ortaöğretim ve ilkokul öğrencilerinin notlarını ve devamsızlıklarını elektronik karne ortamında görmeleri için yapılmış bir eğitim öğretim bilgilendirme sistemi sitesidir. Ayrıca velilerin öğrencilerinin devamsızlık ve ders durumlarını görmelerine de olanak sağlayan bir internet programıdır.

E Okul Karne Nasıl Alınır

E-okul karne sistemi birçok özelliği ile dikkat çekmektedir. Kolay kullanımlı teması ile öğrenci ve velilere internetin kolay kullanımı sağlamaktadır. Öğrencilerin son sınıftan birinci Sınıfa kadar olan notlarını, devamsızlıklarını, projelerinin notlarını ve sorumlu oldukları dersleri görmelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca lise döneminde sınıf geçemeyen veya alttan dersleri olan öğrencilerin sınavlarını ve girmiş oldukları sınavların sonuçlarına kolayca bakabilmesi için geliştirilmiştir. Öğrencilerin genellikle şikâyetçi olduğu bu tatlı site veliler tarafın çok tutulmaktadır.

E Karne

E-okul karne sistemi ile öğrenci ve velilerin karne alma gününden önce notlarını görebileceği bir sistemdir. Aslında karne klasikleştiği için bu sistem sadece bir obje olarak kalmaktadır. Başarılı öğrencilerin teşekkür ve takdir belgelerini almaları için klasik karne sistemi devam etmektedir.

E Okul Karne Giriş

Öğrencilerin başarılı arkadaşlarını kutlamaları ve eğitim sonu olması ile vedalaşma imkânı sunmaktadır. E-okul sistemi ile Milli Eğitim Bakanlığı çalışan velilerin öğrencilerinin notlarını görmelerine dikkat çekmek için kurmuştur. Bu sisteme güvenerek velilerin okula gelmemesi öğrencilerinin durumlarını bizzat sormaması ise bu sistemin tek sorunu olarak göze çarpmaktadır. Tek sorunu olmasına rağmen sistem gayet başarılı şekilde çalışmakta ve internetin sağlamış olduğu olanaklar kullanılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*