E Okul İlköğretim


e okul ilkogretim
e okul ilkogretim

E Okul İlköğretim: E-okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayından beri kullanılmaktadır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm bilgileri içermektedir. Tüm resmi ve özel eğitim ilköğretim okullarında okuyan tüm öğrencilerin e-okuldan bütün bilgileri görülmektedir. E-okulda bir öğrencinin ders notları, devamsızlık bilgisi, geçmiş dönem notları gibi öğrencinin bütün okul hayatını ilgilendiren bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca bu sistem velilerin öğrencileri ile daha yakından ilgilenmelerini sağlamaktadır. Öğrencinin bütün notları gözükeceği için aile bunlara bakarak önlemlerini almakta ve çocuklarının eğitimine katkıda bulunmaktadır.

E Okul Kayıt

Okullar öğrencilerin bütün bilgilerini sisteme işlemekle görevlidirler. Başta devamsızlık bilgisi özürlü veya özürsüz olarak günü gününe işlenmek zorundadır. Öğrencilerin kaç gün devamsızlık yaptığı sistemde gözükeceği için aileler çocuklarını daha yakından takip edebilecektir. Sınav tarihlerin sisteme girilmesi ile öğrenciler derslerine düzenli olarak çalışmaktadırlar. Sınavların kısa sürede okunması ile sisteme öğretmenler hemen girebilecek öğrenci ve aile de notlarını oradan takip edebilecektir.

E Okul İlköğretim Kayıtları

E-okul elektronik okul sistemi olarak da dile getirilmektedir. Bu sistem de her hangi bir okuldaki öğrencilerle ilgili bütün bilgilere ulaşılmaktadır. Bu sistemde temel amaç öğrencilerin bilgilerini internet ortamında toplayarak her hangi bir durumda anında müdahale etmektir. Birkaç seneden beri kullanılan bu sistem öğrenciler ve veliler için büyük bir önem taşımaktadır. Günümüzde teknoloji ile eğitim birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmiştir. Bu sisteme kayıtlı olan bütün öğrencilerimizin not bilgileri, davranış notları gibi bilgilerde yer almaktadır. Dileyen veliler de bu sisteme internetten üzerinden ulaşabilecektir.

 E Okul İlköğretim Uygulamaları

E-okul sistemi yeni okula kayıt olacak çocukların kaydını da otomatik olarak sistem üzerinden yapmaktadır. Adrese göre yapılan bu kayıtlar sistemde gözükmektedir. Sistem üzerinden belirlenen okulu öğrenmek için yapmanız gereken tek şey internet üzerinden bakılmaktadır. Eskiden okula kayıt yaptırırken okulların istemiş olduğu kayıt parası ise bu sistem ile son bulmaktadır. E-okul sistemi tüm ilköğretim ve lise öğrencileri tarafından kullanılmaktadır. Öğrencilerin T.C Kimlik numarası ile öğrenci okul numarasını girmeleri yeterlidir. Gelişen bu sistem ile bütün okul bilgileri internet üzerinden rahatça takip edilebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*