E Okul Giriş


e okul giris

E Okul Öğretmen Girişi: İnternetin gelişmesiyle birçok devlet programları internet üzerinden halkın kontrolüne geçmeye başladı. Bunlardan birisi ise Milli Eğitim Bakanlığının nezdinde geliştirilip internet piyasasına sürülen e-okul sistemidir.

E Okul Öğrenci Girişi

E-okul sistemi ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencilerinin notlarını ve devamsızlıklarını görmeleri için yapılmış bir eğitim öğretim sitesidir. Ayrıca velilerin öğrencilerinin ders ve devamsızlık durumlarını görmelerine de yardımcı olan bir programdır. E-okul sistemi birçok özelliği ile dikkat çekmektedir. Üstün ve kolay kullanımlı teması ile öğrenci ve velilere kolaylık sağlamaktadır. Öğrencilerin birinci sınıftan 12. Sınıfa kadar olan notlarını ve devamsızlıklarını görmelerine olanak sağlamaktadır.

E Okula Giriş

Ayrıca lise döneminde sorumluluk ve alttan dersleri olan öğrencilerin sınavlarını ve girmiş oldukları sınavların sonuçlarına bakabilmektedir. Öğrencilerin genellikle şikâyetçi olduğu bu tatlı site veliler tarafın çok tutulan bir hal almıştır. Google 2011 zeitgeist sonuçlarına göre Türkiye’de Google arama motoruna en çok yazılan kelimeler arasında ilk 10 sıraya girmeyi başararak yedinci sırada yer almıştır. Sadece e-okul veli bilgilendirme sistemine bir gün içinde 11,6 milyon insan giriş yapmıştır.

E Okul Lise Giriş

Başbakanlığın internet sitesine bir yılda 10 milyon giriş yapılırken mebbis projelerinden sadece bir tanesi olan veli bilgilendirme sistemi e-okula 1 gün içerisinde 11,6 kişinin girmesi rekorları egale etmiştir.  2012 yılı ile beşinci yılına giren e-okul sistemi başarılı bir görüntü çizmektedir. İki şekilde giriş yapılan sistemde veli bilgilendirme ve yönetim bilgilendirme sistemleri bulunmaktadır. Veli bilgilendirme sisteminde velilerin öğrencilerini takip etmesi amaçlanmıştır. Yönetim bilgilendirme sisteminde ise öğrencilerin durumlarını velilere aktarmak için gerekli olan dokümanları depolamak için mebbis tarafından tasarlanmıştır.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş

E-okul genellikle çalışan veliler için çok faydalı gözükmektedir. Ayrıca devletin tüm birimleri internet ortamına taşıdığı bilgilendirme sistemini Milli Eğitim Bakanlığın tarafında geçirilmesi kolaylık sağlamıştır. Öğrencilerin notlarını görmelerine olanak sağlayan bu sistem sayesinde birçok kişiyi okula gitmekten kurtarmıştır. Aslında velilerin bu sisteme güvenmeleri çok normal. Fakat yapılması gereken en önemli unsur öğrencilerinin durumlarını birebir yetkili öğretmen ve yöneticilerle görüşmeleri daha sağlıklı olmaktadır. Yine de başarılı bir çalışma olduğunu göstermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*