E Mezun


e mezun
e mezun

E Mezun Giriş: Meslek lisesi mezunlarının mezuniyet sonrasında karşılaşabilecekleri mesleki ve teknik ihtiyaçlarının ve sorunlarının giderilmesi için çalışmalar yapmak ve gerekli altyapıyı hazırlamak, okulları ve birbirleriyle ilişkilerinin devamını temin etmek, mezunlar arasında sosyal, kültürel ve ekonomik yardımlaşmayı gerçekleştirmek ve ülkenin bilimsel, sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak amacını güden Milli Eğitim Bakanlığı, Sosyal iletişim ağlarının bir benzer uygulamasını, hayata geçirmiştir.

E Mezun Kayıt Ol

Bu uygulama, e-mezun projesi adı altında, meslek ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmuş öğrencilerle okul ilişkilerini koparmamak, işveren kesimin aradıkları doğru insanları bulabilmelerini ve kişiye hemen ulaşabilmelerini sağlamak amacını taşımaktadır. Ayrıca okul arkadaşımı arıyorum sayfası sayesinde okullardan mezun olmuş öğrenciler, aradığı eski sınıf arkadaşlarına ulaşım bilgilerini de öğrenebiliyorlar. Bu proje kapsamında, emezun.meb.gov.tr adresinde, mezunlar için bir web sayfası hazırlanmıştır.

E Mezun Nedir


Bu web sayfasına giren öğrenciler, diğer mezun arkadaşlarının durumlarını, vasıflı elemana ihtiyaç duyan işletmelerin ilanlarını veya iş arayan öğrencilerin, kendilerine ait niteliklerini belirten yazılarını bu adrese bırakabiliyorlar. Bunun yanı sıra, özgeçmiş nasıl hazırlanır?, işletme açarken nasıl hareket edilmelidir? gibi, günlük hayatta gerekli olan birçok bilgiyi de bu adreste bulabiliyorlar.

E mezun web portalı ile mezun öğrenciler, Bilgi/Becerilerini geliştirebilmektedirler. Hali hazırda bir iş veya mevcut çalışma koşullarından tatmin olmamış eski mezunlar, deneyimlerine uygun yeni bir kariyer olanakları bulabilmektedirler. Ayrıca halen öğrenimine devam etmekte olan öğrenciler için, çalışabilecekleri sektörler hakkında mezuniyet öncesi bilgiler yine emezun.meb.gov.tr adresinden öğrencilere aktarılmaktadır.

E Mezun Şifremi Unuttum

Meslek ve teknik ortaöğretim kuruluşlarından mezun öğrencilerin  e mezun sitesindeki, Mezun Öğrenci Girişi bölümüne giriş yaparak T.C. kimlik numaraları ile üye olmaları ve istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmaları, iş istihdamı konusunda yetişmiş kalifiye personel alımı yapmak isteyen kuruluşların, mezun öğrenciye ulaşabilmesine imkan da sağlamaktadır. Öğrenciler  kendilerine ait bilgilerini, hatasız ve eksiksiz olarak girme hususuna dikkat eder ve daha sonraları kendilerine ait, değişen  güncellemelerini buraya işlerler ise, belki de hayatlarının fırsatlarını bu sayede yakalayabileceklerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*