E Kitap Nedir


e kitap nedir
e kitap nedir

E Kitap: İnternet hayatımıza girdiğinden beri insanlara büyük kolaylıklar getirmiştir ki neredeyse her işimizi onun sayesinde çok daha kolay halletmeye başladık. Bankacılık işlemleri, fatura ödeme, herhangi bir konuda bilgi edinme, alışveriş  ,müzik dinleme, video izleme ilk akla gelenler. İnsanları tembelliğe alıştırması görüşü ne kadar geçerli olursa olsun artık internetsiz bir dünya düşünülmesi imkansız hale geldi.

E Kitap İndirmek

Bu alanda başka yenilik ise E-KİTAP kelime anlamı olarak elektronik kitap anlamına geliyor. Basılmış bir kitabı dijital ortama kopyalanır. Kopyalanan kitabı internet ortamında rahatlıkla okuyabiliyorsunuz. En yaygın okuma aracı olarak tablet bilgisayarlar tercih ediliyor. Tablet bilgisayarlarda bulunan dokunmatik ekrandaki sayfa çevirme özelliği bize sanki gerçekten sayfaları çeviriyor hissi verir. Bir başka alternatif ise E-KİTAP okuyucularıdır.

E Kitap Nasıl Çalışır

Peki nasıl bir işlemden sonra okumaya geçebilirim. İlk olarak bilgisayarınızda Software Adobe  Digital  Software adlı programa sahip olmanız gerekiyor. Bu programı internet yardımıyla bilgisayarınıza indirebilirseniz. Bu program sayesinde bilgisayarınızdan rahatlıkla okumaya geçebilirsiniz. İndirdiğiniz her E-KİTAP bilgisayarınızda yaklaşık 250kb-1mb arası yer kaplar. Satın alıp kredi kartıyla ödeme yaptığınız E-KİTABI değiştirme hakkınız yoktur. Bunlar bilinmesinde yarar var. E-KİTAP  hizmeti çıkmadan önce ilk düşünülen konu kitap fiyatlarının düşme ihtimalinin olmasıydı.

E Kitap Okuyucu

Çünkü basılı bir kitapta mevcut olan kapak baskısı ortadan kalkacaktı ve bu da kitap masrafından düşüleceği anlamına geliyordu. Daha sonradan anlaşıldı ki kapak masrafları fiyatın sadece%10 nu kapsıyordu. Bu da fiyatlarda sadece %10 luk bir indirim olacağıydı. E-KİTABA karşı olanların sayısı da az değil, aslında gerekçeleri de anlaşılabilir. Bir kitap okurken ellerim kağıdı hissetmesi gerekir. Kağıt kokusu ciğerlerime işlemeli. Ancak bu şekilde kitap okumaktan haz duyulur. E-KİTAPTAN yana olanlar ise kağıdın hammaddesi olan ağaçların bu sayede korunacağı fikrindeler.

E Kitap Pdf

Her iki kesimin de haklı oldukları taraflar var. Fakat gerçek olan şu bilim hızla ilerliyor insanların bu ilerlemeye ayak uydurması gerekir .Bilimin nimetlerinden faydalanıp kendimizi geliştirmek en öncelikli düşüncemiz olmalı. Aksi takdirde bilgisiz boş insanlar sınıfına girilir ki bu da boş bir hayat sürmemiz anlamına gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*