E Fatura Sorgulama


e fatura sorgulama
e fatura sorgulama

E Fatura Ödeme: E fatura sistemi tüm dünyada standart haline gelmiştir. Tüm kuruluşlar, firmalar vb. yerler artık e fatura sistemini en standart şekilde kullanmaktadır. Örnek verecek olursak tüm internet sağlayıcısı kuruluşları, telefon ve hat hizmeti veren Türkcell, vodafone vb. kuruluşlar ve daha birçok yer. Ancak bu sistemin yararı olduğu kadar zararı da olduğu unutulmamalıdır.

E Fatura Hesaplama

E fatura sisteminin getirmiş olduğu en büyük fayda insanlara sağlanan kolaylık ve rahat hizmettir. Vatandaşlar olarak biz e fatura sayesinde faturaları ödemek için dükkân dükkân dolaşmak zorunda kalmayız.Ayrı olarak e fatura sisteminde işlenen bilgiler sayesinde ödemiş olduğunuz faturanın miktarı, adresi, nereye ödendiği ve kim tarafından ödendiği tüm ayrıntısına kadar işlenmiş olarak arşivde tutulmasıdır.Bu sayede hem bir yığın dosya ve makbuz kirliliğinden kurtulmuş oluruz, hem de faturalarımız hiçbir bahane ve eksiklik olmaksızın sisteme işlenmiş olur.

E Fatura Bayi

Sistemin vermiş olduğu zararlar her ne kadar yararlarından çok daha az da olsa önemsenmelidir. Çünkü bu sistemden dolayı mağdur olmuş birçok müşteri ve vatandaşı görebiliriz.E fatura’nın en büyük handikabı sistem aksaması ve muhatap bulamama durumudur. Bilgileriniz ve fatura ödemeye onayınızı sadece internet ortamından verdiğiniz için daha sonrasında çıkacak herhangi bir problemde muhatap bulma imkânınız oldukça kısıtlı olabilir. Tabii ki bu kuruluştan kuruluşa değişmektedir.

Ttnet E Fatura Ödeme

İkinci bir negatif durum ise E fatura sisteminde oluşabilecek ani hatalar veya sistem çökmesidir. İşte bu durumda mağdur olma ihtimaliniz bulunmaktadır. Herhangi bir sistem aksamasında ödemiş odluğunuz faturanın ödenmemiş olarak gözüktüğünü görüp şok olabilirsiniz. Tabii ki de bu kusurlar küçük ve korunaksız kuruluşlar içindir. Türkcell, Vodafone, TTnet vb. e fatura sisteminde gelişmiş kuruluşlarda bu kötü durumlar ile karşılaşma ihtimaliniz çok çok azdır.

E Fatura Nasıl Ödenir

Ve üçüncü hem kritik hem de bir o kadar ince sıkıntı ise Kredi Kartı ile yapılan ödemelerdir. Korunaksız ve tanınmamış sitelerde Kredi Kartı bilgileriniz bazı dolandırıcılar tarafından çalınabilir veya kötü niyetle kullanılabilir.Sonuç itibari ile e fatura sistemi olumlu ve olumsuz yanları ile birlikte en çok kullanılan ödeme türüdür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*