E Devlet SSK Hizmet Dökümü


e devlet ssk hizmet dokumu
e devlet ssk hizmet dokumu

E Devlet Sgk Hizmet Dökümü: Teknolojik çalışmaların geldiği nokta baya iyidir. İlerleyen teknoloji ile birçok firma, kurum veya kuruluş bilgilerini internet ortamında paylaşmaya başlamıştır. Bu paylaşılan belgeler ile bilgi alınmakta ve kişiler olarak giriş yapılmaktadır. Bunlardan birisi ise devletimizin yapmış olduğu e-devlet hizmet dökümü alma özelliğidir.

E Devlet Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama

E-devlet hizmet dökümü veya hizmet cetvellide denilmektedir. Görüntülenen tablonun gün sayısını primlerinizi çalıştığınız iş yeri sicil numarasına toplam sigorta gün dökümü ay ve bakılan ayın yatan prim günleri e-devlet hizmet dökümü sayesinde görülmektedir. Eğer işe başladığınız veya sigortaya ilk girişiniz tarihinden itibaren hizmet dökümü ve cetveli almak istiyorsanız e-devlet şifresi ile devlet kapısından online olarak giriş yapmanız gerekmektedir.

Hizmet Dökümü Sorgulama

Hizmet dökümüne ulaşmak için bizzat PTT şubelerine gidip e-devlet kapısı şifresi alınması gerekmektedir. Bunun karşılığında 1 TL hizmet bedeli verilmektedir. E-devlet şifresi almak için bizzat gitmeniz ve kimliğinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Aksi halde e-devlet kapısı şifresi verilmemektedir. Hizmet dökümüne ulaşmak e devlet şifresi ile ulaşma imkânı sunulmaktadır.

E Devlet Sgk Hizmet Sorgulama

Aldığınız e-devlet şifresini ilk giriş yaparken muhakkak unutmamanız gereken bir şifre ile değiştiriniz. Unutulan veya kayıp edilen şifre için PTT şubelerine tekrardan bizzat başvurmanız gerekmektedir. Başvurulan PTT şubesine 4 TL hizmet karşılığında tekrardan şifre talep edilmektedir. Ücret almak zorunludur. PTT şubelerinden başka hiçbir kurum veya kuruluştan şifre alınmamaktadır. İlk şifre alma 1 tl olup ikinci şifreye 4 TL hizmet bedeli alınmaktadır. Alınan şifreler ile e-devlet kapısına online olarak girilmekte ve e devlet hizmet dökümü alınmaktadır. Ayrıca Sosyal Sigortalar Kurumu ise hizmet dökümü için şifre gerek duymadan şubelerden veya T.C kimlik numarası ile bizzat başvuru yaparak hizmet dökümü alınabilmektedir.

E Devlet Hizmet Dökümü Sorgulama

E-devlet hizmet dökümü sayesinde internet üzerinden kolaylıkla alma imkanı sunulmuştur. Kurumlarda sıra beklemeye son demek isteyen devlet bu sayede çalışanlara kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca e-devlet şifresi ile trafik cezası, sigorta günleri, hukuksal süreçlerinize ulaşılmaktadır. Bu şifre ile birçok işlem yapmak mümkündür. Şifreyi kimse ile paylaşmamanız sizin için en akıllıca yöntem olacaktır. Aksi halde sorumluluğu üstlenen olmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*