E Devlet Askerlik Sorgulama


e devlet askerlik sorgulama
e devlet askerlik sorgulama

Askerlik Nereye Çıktı: Ne zaman ve nerede askerlik yapılacağına dair bilgi aktarımında bulunan e-devlet hizmetlerinden askerlik sorgulama kişilerin kullanımına sunulmuştur. Bu sorgulama ile gidilecek yer ve statü bilgileri de alınmaktadır. Açıklanan askeri bilgilerden en geç 2 gün sonra birliğe teslim olmak gerekir.

Askerliğim Nereye Çıktı

Milli Savunma Bakanlığı Asker alma Dairesi Başkanlığı’nın açıklamış olduğu celp dönemleri, yoklama işlemleri, sevk edilecek statü bilgilerine kolayca ulaşmak mümkündür. Önceleri yalnızca bağlı bulunulan ilçeye bağlı askerlik şubelerinden yapılabilen askerlik sorgulama işlemleri, e-devletin sunduğu hizmet ile çok kolay bir hal almıştır. e devlet resmi sitesinden A’ dan Z’ ye Kurumlar – Milli Savunma Bakanlığı – Sevk Edilecek Eğitim Merkezi sıra ile izlenerek sorgulama başlatılabilir.

Askerliğim Nereye Çıktı 2017

Ne zaman ve nerede hangi statüde askerlik yapılacağı bilgilerine bu hizmet sayesinde basit bir kaç işlemle ulaşılabilir.  Askerlik ile ilgili sorgulamanın yanı sıra gerekli evraklar, askerlik şubesi, tarihler gibi ayrıntılara da ulaşılabilmektedir. Askerlik sorgulaması sırasında istenecek olan e-devlet şifresinin edinilmesi gerekmektedir.  Askerlik işlemlerinin uzun sürmesinden ve yoğunluğundan dolayı işlemlerin uzamasını ve karışıklık olmasını engellemesi açısından son derece önemli olan ve elektronik ortamda yapılan bu sorgulama ile hem iş yükü hafiflemiş hem de askere gidecek olan vatandaşlara daha kaliteli bir hizmet sunulmuş olmaktadır.


Askerlik Tecil Sorgulama

Yapılan tüm bu işlemler e-devlet şifresiyle güvenlik açısından da iyi bir nitelik kazanmıştır. Kişiye özel olan ve yalnızca kendi kimlik bilgilerinin tanımlı olduğu bu şifre ile sorgulama yapılması ve yapılan sorgulamadaki hata oranının sıfıra indirgenmiş olması sunulan hizmet açısından son derece önemli bir adımdır.

Askerlik Sorgulama E Devlet

Askerlik sorgulaması ile askere gidecek olan kişilerin, gidiş zamanları, yerleri ve statüleri ile birlikte başvuruda gerekli olan evraklar ihtiyaç duyulabilecek bilgiler de sorgulama esnasında edinilebilmektedir. Her Türk asker doğar anlayışının benimsenmiş olduğu bir toplumda devlet tarafından böyle bir hizmet sunulmuş olması nüfusun erkek oranı üzerindeki olumlu etkileri ile birlikte yapılacak askerlik statüsünün kişiye sağlayacağı faydayı, askerlik yaşamından sonraki süreç için planlar yapılmasını da sağlayarak vatandaşlara sunulan hizmeti iyi bir şekilde derecelendirmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*