E Bordro Sorgulama


e bordro sorgulama
e bordro sorgulama

E Bordro Nedir: Gelişen ve değişen teknoloji ile internet ortamına birçok veri aktarılmaktadır. Bu veriler özel veya resmi özellikler taşımaktadır. Bazı kurum veya kuruluşlar internet üzerinden kullanıcılarına veya müşterilerine satış veya online destek sağlamaktadır. İnternetin gelişmesi ve bilgisayarın her eve girmesi ile birçok değişik yöntemler internette gün yüzene çıkmıştır. Çalışmaların ardı arkası kesilmeden devam etmekte ve yeni teknolojik ürünler sunulmaktadır. Bunlardan birisi ise Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel müdürlüğünün yapmış olduğu çalışma olan e-bordro ile kamu çalışanları maaşlarını görebilmekte ve işlemler yapabilmektedir.

Bordro Sorgulama

E-bordro almak için internet sitesi üzerinden işlem yapmak gerekmektedir. İnternet üzerinden maaş bilgisi öğrenmek, maaş bordrosu almak kolay bir hal almaktadır. Bilindiği üzere memurlar maaşlarını banka aracılığı ile almakta ve birçok memur maaş bilgilerinin bulunduğu bordrosunu görememektedir. Çalışan kamu personelleri maaş bordrosunu Maliye Genel Müdürlüğü’nün sitesindeki E-Bordro uygulamasına girerek bazı bilgilere ulaşma imkanına sahiptir.

E Bordro Almak

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü sitesindeki e-bordro uygulamasına kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bordro bilgilerine erişebilmek için çalışan kamu personelinin T.C. kimlik numarası, memuriyet sicil numarası ve emekli sicil numarasını bilmesi gereken unsurlardır. Bunların bilinmesi sayesinde kolaylıkla sisteme giriş yapılabilmektedir. Bu bilgilerin sisteme girilmesinden sonra görüntülenmek istenen ayın seçilmesi gerekmektedir.

Kişi Bordrosu

İstihdam tipi olarak memur yada kadro karşılığı sözleşmeli seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Seçilen bu seçeneklerden sonra güvenlik kodunun girilmesiyle ilgili ayın bordrosuna erişim sağlanmaktadır. Bordo kaydedilebilir bir şekilde excel dokümanı olarak bilgisayara yükleme yapılabilmektedir.

E Bordro Öğrenme

E-bordro sisteminden hata uyarısı alarak yararlanamayanlar ise emekli sicil numarası ile memuriyet kurum sicil numarasının say2000i sistemine girilmemesi veya hatalı girilmesi nedeniyle maaş bordrolarını alamayıp hata mesajı alan kamu personellerinin öncelikle kendi kurum mutemetlerine müracaat etmesi ve eksik veya hatalı olan bilgilerini muhasebe biriminden sisteme girilerek düzeltilmesi sonucunda sisteme rahatlıkla girilebilmektedir.

Maaş Bordrosu Alma

E-bordro almak için internet üzerinden bir takım bilgiler ile giriş yapılmaktadır. Bu sayede kamu personelleri kolaylıkla maaş bordrolarına ulaşmakta ve kaliteli bir hizmet almaktadır. Devletin internete taşınması ile halka kolaylık sağlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*