E Bilet


e bilet
e bilet

E Bilet Görüntüleme: Şehir yaşamı geliştikçe teknolojik uygulamalar da hızla gelişiyor. Yeni projeler, sayesinde insanlar, rahatlık ve konforun en üst seviyede sunulduğu yerlere yönelmektedirler. Teknolojinin bizlere sağlamış olduğu onca imkanlara rağmen, şu an için bir yerden, bir yere gitmek online olarak mümkün görünmese de, herhangi bir ulaşım vasıtası ile gidebilmemiz için online olarak bu ulaşım vasıtalarına ait biletleri almamızı mümkün kılmaktadır.

E Bilet Sorgulama

Bundan neredeyse 10 (On) Yıl öncesine kadar, bildiğimiz kağıt biletten bugünkü e-bilet uygulamasına geçeceğimiz aklımıza gelirmiydi.? E-bilet, elektronik bilet demektir. Bu imkandan faydalanmak için, internet ağınızın olmasının yanı sıra, kurum ve kuruluşların e-bilet uygulamasına geçmiş olmaları gerekmektedir.

E Bilet Uçak

Bu bilet türünde hiç bir şekilde kağıt olmadan hazırlanması en büyük avantajıdır. Bilet tamamen elektronik-dijital ortamda hazırlanır ve veriler bu şekilde saklanırlar. bu sayede kağıda ihtiyaç kalmadan uçak, gemi, otobüs vb. Ulaşım araçlarından istifade edebilirsiniz.   E-Bilet’in kullanım alanı hızla yaygınlaşmakta olup, ulaşım araçların yanı sıra daha birçok etkinliklerden faydalanabilme imkanı sağlamaktadır. Sinema, Tiyatro, Spor müsabakaları vs. Biletlerinin teminini de bu örneklemeler içerisinde gösterebiliriz.

E-Bilet’in bizlere sağlamış olduğu birçok kolaylıklar ve avantajları vardır, bunlardan bazıları şu şekildedir;

  1. -Güvenlidirler
  2. -Kaybolmazlar
  3. -Çalınmazlar
  4. -Pratik ve kolaylık sağlarlar
  5. -Yük olmazlar
  6. -Zaman kazandırırlar

Yapmış olduğunuz bir işlemin elektronik ortamda tekrar düzenlenmesini, iadesini veya iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

  1. -Daha ucuzdurlar
  2. -E bilet sayesinde, yeşili ve doğayı korur, ağaç kesilmesini azaltırsınız.

E Bilet Öğrenme

Bir e-bilet alımının nasıl yapıldığını açıklamak gerekirse; örneğin, Uçak ile bir yerden bir yere gitmek istiyorsunuz ve tercihinizi Türk Hava Yolları ile Yapmak istiyorsunuz. Biletinizi de e-bilet olarak almak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir; THY ( Türk Hava Yolları)’nın Web sitesine Elektronik Bilet düzenlenmesine uygun uçuşlarından, ilk uçuşa en çok 355 gün ile en az 2 saat kala arasında yapacağınız rezervasyonlar için,  bilet ücretinizi web sitesi aracılığıyla EFT-HAVALE, Internet Bankacılığı ile THY Öde ve Uç veya KREDİ KARTI ile ödemeniz halinde Elektronik Bilet düzenlenmektedir. E-Bilet alımını gerçekleştirdiniz ancak fatura da almanız gerekiyorsa, Bilet üzerindeki son uçuş tarihini 7 günden fazla geçmeyecek şekilde, fatura niteliğinde olan ve elektronik bilet bilgilerinizi içeren e-bilet dokümanınızı THY satış ofisi’ne başvurarak alabiliyorsunuz.

E Bilet Görüntüleme Thy

E-Bilet uygulamasını kullanmak suretiyle örneğin, Herhangi bir ulaşım vasıtasının sefer saatlerinin kontrolü,  fiyat bilgisi, rezervasyon yaptırımı, anında bilet satın alınması işlemleri vb. Geçekleştirebilir ve üstelik bu işlemlerinizi elektronik ortamda yapmanızdan dolayı indirim kazanabilirsiniz. Bazı işyerlerinin site adreslerine üye olduğunuzda sizlere sunmuş oldukları ek avantajlardan da istifade edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*