Düzce Valiliği


duzce valiligi
duzce valiligi

Düzce Valiliği İl Protokol Listesi: Son yıllarda gelişen ve modernleşen Düzce birçok farklı millete ev sahipliği yapmakta.  Birbirinden farklı kültürlere sahip olması; Düzce ilinin örf ve adetlerine, gelenek göreneklerine çeşitlilik katmıştır. Doğal güzellikler arasında yer alan yağmur ormanları yeşilin insan ruhuna verdiği huzurun hissedilebildiği nadide yerlerdendir. Düzce’de birbirinden güzel yaylalar da yer almaktadır, Samandere ve Güzeldere Şelaleleri  ise doğal bir cennet köşesi etkisi yaratmaktadır.

Düzce Valiliği Duyuruları

Efteni kuş cennetinde yer alan kuşlar türlerinin en güzel örneklerini sergilemektedir. Düzce, aynı zamanda kaplıcaları ve son derece değerli olan antik kenti Prusias ile de dikkat çeken bir ilimizdir.Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gökyaka, Gümüşova, Kaynaşlı ve Yığılca Düzce ilimizin ilçeleri arasında yer almaktadır. Düzce’nin şirin ilçesi Akçakoca tatilcilerin en sevdiği ilçemizdir. Denizi, kumsalı ile yaz sezonunun vazgeçilmez köşelerinden olmaktadır. Düzce’nin paha biçilmez güzellikte ki bölgelerindendir Gölyaka.

Düzce Valiliği Adresi

Gölyaka ilçemiz zengin su kaynakları, yaylaları ve ormanlarıyla huzurlu ve büyülü bir mekândır adeta. Kaynaşlı, ilçesi Düzce’nin en talihsiz yeridir. 1999 yılında yaşanan depremde yerle bir olmuş ve birçok can kaybı yaşanmıştır.Düzce’de gezilip görülmesi gereken yerlerden biri Demirciönü Tabiatı koruma alanıdır. Bu alanda yer alan kayın, gürgen, kestane, meşe, kavak, ıhlamur, kızılağaç, yabani fındık, orman gülü, ayı üzümü, böğürtlen, kocayemiş, orman sarmaşığı, ısırgan ve çayır otları gibi birçok bitki çeşidi yer almaktadır.

Düzce Valiliği İletişim

Aynı zamanda doğal ortamda yaşamakta olan birçok çeşit hayvan türleri bulunmaktadır. Ayı, yaban domuzu, tilki, tavşan, kurt, çakal, karaca, keklik, kartal, karga, yabani güvercin, atmaca bu türler arasında sayılabilir.Düzce hem doğal güzellikleri hem de farklı kültürleri buluşturması açısından mutlaka ziyaret edilmesi gereken illerimiz arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*