Doktor Arama


doktor arama
doktor arama

Aile Hekimi Arama: Ülkemiz sağlık sistemine yeni kazandırılan bir kavramdır aile hekimliği. Aile hekimliği ilk basamak sağlık hizmeti olarak öngörülmüş olup kişilerin kolayca ulaşabileceği yerlere aile hekimliği klinikleri oluşturulmuştur. Böylelikle sağlık alanında yeni bir uygulama başlatılmıştır.

Aile Hekimi Görevleri

Aile hekiminin görevleri ise;

Bünyesine bulunan ailelerin bireylerini bir bütün görüp, şahsa dair koruyucu, rehabilite ve tedavi edici sağlık hizmetleri sunmak, kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri ile, birinci basamak, tanı, tedavi ve danışmanlık hizmetleri vermek, sağlık problemi olan kişilere rehberlik yapıp, sağlığını tedavi edici ve hastadan yana hizmetler ile aile planlaması ve ana çocuk sağlığı hizmetleri sunmak, bünyesinde kayıtlı hastaların ilk incelemesini yapabilmek için öncelikle altı ay gibi bir süreçte, hastaları evlerinde ziyaret edip ya da hastalarla iletişim kurmak, kayıtlı kişi veya hastaların cinsiyet, yaş ve hastalık çeşidi şekline göre gözlem ve incelemeleri uygulamak, periyodik bir düzenle sağlık muayenesi gerçekleştirmek, tetkikler doğrultusunda hizmetlerin yapılmasını sağlamak yapmak.

E Devlet Doktor Arama


Hastalarını yılda hiç olmazsa bir kez kontrol ederek sağlık bilgilerini yeniden güncellemek, evde takip edilmesi gereken yaşlı, özürlü ya da yatalak gibi kendisine kayıtlı olan kişilere evlerinde veya sağlık hizmetlerinin verildiği yerde, tedavi veya bakımın yürütülmesi esnasında hastaya yönelik sistematik sağlık hizmetleri doğrultusunda birinci öncelik tanı, rehabilitasyon, tedavi ve danışıklı hizmeti vermek, aile sağlığı merkezi standartlarında hastalığının tedavisi mümkün olmayan hastalarını sevk etmek ve aynı doğrultu da sevk edilen hasta için geri bildirimi gerektiren tetkik, tanı, muayene, yatışlarına dair bilgileri incelemek, daha sonra ki basamak hizmetlerinde evde yapılması gereken bakım hizmetlerinin kontrolünü sağlamak, gerekirse bahsi geçen hastayı incelemeye alarak tanı ve tedavisini ince ayrıntılarla gerçekleştirmek.

Sgk Doktor Arama

Entegre sağlık hizmetlerinin yapıldığı sağlık merkezlerine, lazım olduğu anda hastayı kontrol etme amaçlı yatışını yapmak. Sorumlusu olduğu Aile sağlığı merkezini yönetebilmek, bünyesinde bulunan beraber çalıştığı personelleri layığıyla denetlemek ve hizmet için gerekli hizmet içi eğitimleri gerçekleştirmek. Bu aşamalarda ilk adım sağlık kurumları ve resmi hizmet sunan tabipler yoluyla, aile, kişi ve hastaya yönelik hazırlanması gereken sevk kağıdı, sağlık raporu, hastaya verilen reçete gibi diğer belgeleri düzenlemektir.

Doktor Sorgulama

Bunun yanı sıra son çıkan kanunla yasalaşan madde doğrultusunda artık askerlik muayenesini de aile hekimleri yapmaktadır. Aile hekiminiz kin olduğunu öğrenmek için ise Sağlık bakanlığı resmi sitesine grip aile hekimi sorgula linkini tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*